fbpx
Hydroizolacja
Hydroizolacja – najczęściej zadawane pytania
26 stycznia, 2023
szkolenie w SANIER
Plan szkoleń w SANIER (marzec-kwiecień 2023)
9 marca, 2023

Szkolenia w SANIER w 2022 roku

Szkolenia w SANIER w 2022 roku

 

Szkolenia praktyczne i techniczne w tematyce hydroizolacji i renowacji:

Schomburg 

Bauder 

Farby Kabe

Bostik

Blue Dolphin

Dorken

Renoplast

Hydrostop

Szkolenie techniczne z ekspertem SANIER

 

W 2022 roku SANIER mocno postawił na edukację swoich pracowników, współpracowników i wszystkich chętnym do zgłębiania wiedzy z dziedziny hydroizolacji i renowacji. W naszych szkoleniach wzięli udział nie tylko wykonawcy, właściciele firm, architekci, przedstawiciele handlowi, ale także zainteresowani tematyką hydroizolacji klienci indywidualni.

Mieliśmy okazję szkolić wraz z ekspertami marek takich jak Bostik, Bauder, Hydrostop, Schomburg, Farby Kabe, Renoplast, Dorken i Blue Dolphin. Zorganizowaliśmy 19 szkoleń w 2022 roku, więc pobiliśmy rekord szkoleń w SANIER. W statystyki włączyliśmy również szkolenia prowadzone przez naszego doradcę technicznego ds. hydroizolacji i renowacji. (więcej informacji znajdziesz tutaj)

Schomburg 

Poprzedni rok zaczęliśmy szkoleniem prowadzonym przez Schomburg, którego głównym tematem były produkty z serii AQUAFIN. Najwięcej czasu poświęciliśmy na naukę przygotowania i aplikacji szybkowiążącej, hybrydowej  zaprawy uszczelniającej Schomburg AQUAFIN RB400. Szkolenia zorientowane na flagowy produkt marki to dobra okazja, aby zaczerpnąć wiedzy u źródła i wypytać fachowców o wszystkie interesujące nas kwestie.

Z marką Schomburg przygotowaliśmy również szkolenie, na temat białej wanny i tak zwanego betonu wodoszczelnego. Na podstawie szkolenia powstał artykuł „Biała Wanna” z zastosowaniem domieszki krystalizującej BETOCRETE-C.

Bauder 

Przez cały rok 2022 prowadziliśmy cykliczne szkolenia z firmą Bauder, których tematem były membrany dachowe. Bez wątpienia były to najliczniej odwiedzane szkolenia, ponieważ uczestnicy mieli okazję nie tylko zapoznać się z teorią, ale również mogli nauczyć się zgrzewać membrany dachowe. Tematem szkoleń były membrany PVC, TPO/FPO i EPDM. Jedno z serii czterech szkoleń z membran przeprowadziliśmy wraz z marką zgrzewarek Leister. Tego typu szkolenia to świetna okazja do nauki zgrzewania membran dachowych.

Szkolenie ze zgrzewania membran dachowych
Szkolenie ze zgrzewania membran dachowych
Szkolenie ze zgrzewania membran dachowych
Szkolenie ze zgrzewania membran dachowych
Szkolenie ze zgrzewania membran dachowych
Szkolenie ze zgrzewania membran dachowych
Szkolenia w Sanier
Zgrzewanie membrany dachowej PVC TPO FPO EPDM
Zgrzewanie membrany dachowej PVC
Szkolenia ze zgrzewania membran dachowych
membrana FPO BAUDER
Stół z narzędziami Bauder

Farby Kabe

Choć wiodącym tematem naszych szkoleń była hydroizolacja, nie zabrakło zajęć praktycznych i teoretycznych z dziedziny renowacji. Farby KABE przygotowały cało dniowe szkolenie w swojej siedzibie, na którym omówiliśmy dedykowaną renowacją linię Historica, rodzaje tynków zewnętrznych i wewnętrznych, wykonanie detali architektonicznych, stiuków i efektów dekoracyjnych.

 

Przeczytaj artykuł i sprawozdanie ze szkoleni.

Szkolenia z Efektów dekoracyjnych KABE powtórzyliśmy w drugiej połowie roku w naszych siedzibach. Na szkoleniu powstał film oraz artykułu opisujące jak wykonać efekt deski i jak wykonać efekt cegły. Szkolenia z instruktażem na żywo najlepiej przygotują nas do późniejszych remontów.

Bostik

Okres wakacji owocował w SANIER w szkolenia w plenerze. Sezon rozpoczęliśmy i zakończyliśmy szkoleniami w Mobilnym Centrum Edukacyjnym Bostik Truck. Tematem szkoleń były produkty do hydroizolacji m.in. szlamy mineralne (Flex Schlämme K11), emulsje bitumiczne (Bostik Dickbeschichtung 2K+, K100 Schwarz – Bostik), hybrydowe masy hydroizolacyjne (Turbotec 2K+ Bostik).

 

Nasi pracownicy mieli również okazję przejść dwudniowe szkolenie w  Bostik Academy. W trakcie zajęć nauczyliśmy się nowych sposobów aplikacji hydroizolacji, klejów i uszczelniaczy, którymi chętnie dzielimy się z naszymi klientami. Eksperci Bostik pokazali nam na co zwrócić uwagę podczas używania konkretnych produktów, aby zmaksymalizować ich atuty. Okazuje się, że wielu wykonawców nie zna najlepszych i często najbardziej ekonomicznych sposobów aplikacji.  Testowaliśmy m.in. silikon sanitarny Bostik S730, uszczelniacz Bostik P795 SEAL’N’FLEX PREMIUM, transparentny klej Bostik H550, kultowy klej Mamut, super mocny klej Bostik H785 High Tack, oraz szybki i mocny klej Bostik H910 SUPERGRIP FAST CURE.

Blue Dolphin

 

SANIER gościł również Truck Blue Dolphin,  w którym nasi goście mogli nie tylko nie tylko przetestować wałki i taśmy Blue Dolphin, ale również porozmawiać z ekspertem i dobrać odpowiednie materiały.  Na podstawie szkolenia przygotowaliśmy artykuł o tym jak dobierać wałki malarskie.

Dorken

Tarasy zielone z marką Dorken to jedno z bardziej teoretycznych szkoleń w naszym portfolio, jednak nie pozbawione ogromnej dawki ciekawych anegdot i merytorycznej  wiedzy.

Na podstawie szkolenia powstał artykuł opisujący szeroko tematykę dachów zielonych. 

Renoplast

Wakacje zakończyliśmy praktycznym szkoleniem z marką Renoplast, którego tematem były tarasy wentylowane.

Hydrostop

Na jesień kontynuowaliśmy cykl szkoleń w formie śniadań prowadzonych przez eksperta marki Hydrostop Marka Mularczyka. Były to spotkania w luźnej atmosferze, uczestnicy mogli porozmawiać z ekspertem na wszystkie nurtujące ich kwestie związane z hydroizolacją. Prowadzący wyjaśniał również kwestie poruszane w nakręconym z nami cyklu Studio Hydroizolacji Sanier i odpowiadał na pytania zadawane pod naszymi filmami. Zachęcamy do obejrzenia całego cyklu na naszym kanale na YouTube. 

Szkolenie techniczne z ekspertem SANIER

Jednym z ostatnich szkoleń w 2022 roku było zamykające cykl spotkanie, które poprowadził Szymon Ziąbek, doradca techniczny SANIER  ds. hydroizolacji i renowacji. Szkolenie było skierowane do współpracujących z nami wykonawców, którzy chcieli zgłębić wiedzę z dziedziny hydroizolacji i iniekcji.  

 

W 2023 roku nasz ekspert przeszkolił już kilka nowych grup, zapisy na nowe szkolenia ciągle trwają.  Jeśli jesteś zainteresowany teoretycznym szkoleniem z tematów: 

-Hydroizolacje powłokowe podziemnych części budynku

-Iniekcje 

 

Zapraszamy do kontaktu pod numerem +48 796 343 313.