fbpx
Błędy przy wykonaniu hydroizolacji
9. Studio Hydroizolacji Sanier - Błędnie wykonana hydroizolacja
17 listopada, 2022
Beton wodoszczelny
10. Studio Hydroizolacji Sanier - Beton wodoszczelny
7 grudnia, 2022

Efekty dekoracyjne: cegła na ścianie

Efekty dekoracyjne: Efekt cegły

 

Czym są efekty dekoracyjne?

Efekt cegły - z tego artykułu dowiesz się:

Jak szybko i łatwo odmienić wygląd wnętrza?

Czym jest cegła dekoracyjna we wnętrzu?

Jak ozdobić ścianę?

Jak zrobić efekt cegły?

 

 

Jeśli szukasz prostego i szybkiego sposobu na spektakularną zmianę wyglądu swojego domu lub mieszkania wybierz efekty dekoracyjne. To nie tylko ekonomiczne, ale łatwe i bardzo szybkie w wykonaniu rozwiązanie dekoracyjne. Zapomnij o żmudnych i długich remontach i wynajmowaniu ekipy. Możesz to wszystko zrobić sam w jeden dzień.

Efekty również nie obciążają ściany tak jak prawdziwe cegły, czy betonowe lub kamienne  bloczki.

 

Jeśli chcesz nauczyć się wykonywania efektów dekoracyjnych skontaktuj się z nami pod numerem 796343313, możemy zorganizować u Ciebie szkolenie produktowe wraz z marką FARBY KABE.

 

Efekt cegły to motyw często wykorzystywany w nowoczesnych wnętrza o rustykalnym charakterze oraz w popularnym od lat stylu nowojorskim. Chropowata, nierówna struktura cegły stanowi dobry kontrast do gładzi. Efekty wizualne może podbić również wielobarwna lazura nakładana na wierzchnią warstwę efektu. Mocny akcent kolorystyczny nada przestrzeni wyrazistości i podkreśli jej unikatowy charakter. Efektem cegły możemy ozdobić nie tylko wnętrza, ale również elewację budynku. Zmieniając kompletnie jego odbiór.

 

 

Jak wykonać efekt cegły we wnętrzu obiektu?

 

Krok 1. Gruntujemy ścianę.

Nakładamy farbę w takim kolorze w jakim chcemy mieć fugę.

 

Krok 2. Ściągamy ochronną taśmę z szablonu i przyklejamy go do ściany.

Jeśli planujemy zostawić szablon na dłuższy okres czasu, lub pokryć od razu dużą powierzchnię, najlepiej podkleić go dodatkową taśmą.

 

Krok 3. Przed aplikacją tynku  zdejmujemy zabezpieczenie i dociskamy każdy szablon.

 

Krok 4. Nakładamy warstwę tynku o grubości zależnej od oczekiwanego przez nas efektu. Możemy uzyskać efekt delikatnej, lekko wystającej poza powierzchnię ściany cegły lub chropowatą formę 3D.

 

Jeśli chcemy uzyskać efekt chropowatej, spękanej powierzchni cegły tzw. efekt starej cegły, najlepiej zastosować tynk NOVALIT MODELOWANY. Po podgrzaniu tynk zacznie lekko pękać.

 

Krok 5. Formujemy wzór za pomocą pacy, struktura zależy od naszej wyobraźni.

Możemy zrobić między innymi strukturę z efektem wżerów, marszczeń i pęknięć. Tak bogate zdobienia wykonujemy głównie w pomieszczeniach zdobiąc ściany, czy kominki.

 

Krok 6. Zrywamy szablon, obrabiamy krawędzie.

Możemy oczyścić krawędzie na dwa sposoby. Cegły pozostawiiamy  do wyschnięcie i wyrównujemy  kamieniem szlifierskim lub  od razu na mokro, po zdjęciu szablonu, zrywamy odstające krawędzie.

 

Krok 7. Malowanie.

Farbę nakładamy za pomocą pędzla lub wałka z krótkim włosiem, tak aby nie pobrudziło spoin.

 

Krok 8. Lazurowanie

Jeśli chcesz wzmocnić trójwymiarowy efekt nadając dekoracji charakteru, nałóż LAZUR ZW. Produkt podkreśla fakturę i wżery. Dla subtelniejszego efektu możesz rozcieńczyć produkt z wodą (ok. 30% wody). Polecamy zmniejszyć krycie i nakładać lazur warstwami, co  potęguje efekt 3D.

Produkt nakładamy pędzlem i rozcieramy gąbką, aby zniwelować wszystkie zacieki.

Cegłę możemy wykończyć pomarańczową farbą, większa ilość kolorów potęguje efekt trójwymiarowości i nadaje dekoracji charakteru.


[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]