fbpx

Farby Baumit IonitColor

Baumit

Farba Baumit IonitColor

 Kolorowy powrót do natury

Tęsknisz za spacerami na łonie natury?

 

Pandemia przyczyniła się do tego, że w ostatnim czasie nasze życie przeniosło się do domów.  Dzięki pracy zdalnej, sklepom internetowym, teleporadom, e-urzędom i webinarom, większość naszych aktywności zaczęła ograniczać się do kliknięcia. Świat nigdy nie był jeszcze tak dostępny. Jednak  rodzi się w nas coraz większa tęsknota za naturą!

 

Przede wszystkim brakuje nam świeżego powietrza, którym oddychamy nad morzem, w lesie i w górach. Głęboki wdech i wydech powtórzony kilka razy, skutecznie uspokaja organizm.  Świeżość, którą odczuwamy w tych miejscach, to zasługa odpowiedniej wilgotności powietrza i wysokiego stężenia jonów, które działają jak naturalne „magnesy” na zanieczyszczenia, wiążąc je w większe grupy, które następnie opadają na podłoże zamiast przenikać do naszych dróg oddechowych. Im więcej jonów, tym lepiej.  Stężenie jonów w zamkniętych pomieszczeniach zazwyczaj nie przekracza 250 na cm³, a powinno być przynajmniej cztery razy większe.

Jak pozwolić sobie na głęboki oddech w domowych warunkach? 

 

Szacuje się, że nawet 90% naszego czasu spędzamy w pomieszczeniach. Współczesne budynki są coraz bardziej szczelne. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) alarmuje, że powietrze w naszych domach może być kilkukrotnie bardziej zanieczyszczone niż na zewnątrz. Co nam zagraża? Roztocza kurzu domowego, zarodniki grzybów pleśniowych, pyłki roślin, bakterie i wirusy, lotne związki organiczne unoszą się w powietrzu, którym oddychamy. Zanieczyszczone powietrze wpływa negatywnie na nasze zdrowie i samopoczucie.

Do poprawy jakości powietrza w domu nie potrzebujesz urządzeń zużywających prąd i generujących hałas. Firma Baumit, aby zadbać o twój komfort i zdrowie stworzyła linię produktów Ionit. Wykonując prace wykończeniowe oprócz estetyki należy brać pod uwagę również kwestie zdrowia.  Farba Baumit IonitColor, wykorzystuje  mechanizmy występujące w naturze, dzięki którym powietrze w twoim wnętrzu będzie czyste i zachowa odpowiednią wilgotność. Dla pełnego efektu należy utrzymać ciągłość linii i zastosować masę  szpachlową regulującą wilgotność powietrza Baumit IonitFinish lub Baumit IonitFino, by zwiększyć ilość dobroczynnych jonów nawet do 2000-4000 na cm³.

Jeśli zdrowie jest dla Ciebie najważniejsze postaw na farbę Baumit IonitColor

 

W pomieszczeniach pomalowanych farbą Baumit IonitColor, spada stężenie aerozoli, które są jedną z najczęstszych dróg rozprzestrzeniania się wirusów i bakterii. Kolejną z przyczyn nawracających chorób, bólów głowy i ciągłego uczucia zmęczenia  jest między innymi  kurz i pyłki. Baumit opracował system powłok ściennych, które aktywnie regulują poziom wilgotności  i zwiększają zawartość jonów w powietrzu wewnątrz pomieszczenia. Produkty z linii Ionit charakteryzują się naturalnym, mineralnym składem, są paroprzepuszczalne, dzięki czemu mogą być stosowane w każdym pomieszczeniu. Mniej areozoli, pyłków i domowego kurzu to mniejsze ryzyko występowania infekcji i alergii.

 

Oczywiście nie jesteśmy w stanie wyeliminować ich kompletnie z naszych domów. Jednak linia produktów Ionit pozwala zredukować do 90% pyłków i do 50% drobnego kurzu.

Plan szkoleń w SANIER (marzec 2024)

Wybierz materiały skrojone pod Twoje potrzeby

 

Odpowiednio dobrane materiały budowlane towarzyszą nam na lata, dlatego warto postawić na rozwiązanie estetyczne i korzystne dla zdrowia. Baumit Ionit sprawdzi się idealnie do wykańczania ścian i sufitów w nowych i remontowanych pomieszczeń. Masy szpachlowe aplikujemy ręcznie na płyty gipsowo-kartonowe, beton i mineralne tynki wewnętrzne a Baumit IonitFinish można aplikować również mechanicznie. Masy sprawdzą się również do wypełniania spoin i szpachlowania na gładko powierzchni wewnątrz budynku.

Łatwa aplikacja i obróbka to zalety, które doceni każdy wykonawca. Linia Ionit oczyszcza powietrze i reguluje jego wilgotność, dzięki czemu świetnie sprawdzi się u osób z alergią, rodzin z dziećmi i każdej wymagającej osoby, która pragnie oddychać pełną piersią.

Farba Baumit Ionit
Chcesz dowiedzieć się więcej na temat linii Ionit --> KLIKNIJ
Jeśli jesteś zainteresowany produktami marki BAUMIT zapraszamy do naszych sklepów stacjonarnych w Krakowie i Sosnowcu, gdzie nasi specjaliści pomogą Ci dobrać materiały skrojone pod Twoje potrzeby.
Jeśli produkt którego szukasz jest aktualnie nie dostępny na stronie internetowej www.sanier.pl, , prosimy o kontakt na sklep@sanier.pl lub na numer +48 697 691 472   +48 883 292 303.

Produkty firmy BAUMIT dostępne w sklepie internetowym sanier.pl:

MultiPrimer (TiefenGrund) | Baumit

 

 

Sanova SP Grey (SelfporSanierputz SP 64 P) | Baumit

Sanova SP Grano (SanierPutz Grob SP 64 G) | Baumit

 

SanovaPor (SanierGrundputz SG 68) | Baumit

SanovaMonoTrass ( Sanova EinlagenTrassputz ) | Baumit

SanovaPre (SanierVorspritz SV 61) | Baumit

MPA 35 | Baumit

DuoDur | Baumit