fbpx

Hydroizolacja fundamentu. Najczęstsze błędy!

Hydroizolacja fundamentu

Jakie są najczęstsze błędy?

 

Hydroizolacja fundamentu to etap budowy, w który warto zainwestować. Koszty naprawy zniszczonej lub źle nałożonej hydroizolacji są dużo większe niż koszt zastosowania jakościowej hydroizolacji. W tym wypadku nie warto oszczędzać na jakości materiału i wyspecjalizowanych pracownikach. Zaniedbanie  tego procesu w przyszłości może mieć negatywne skutki nie tylko dla budynku, ale również dla naszego bezpieczeństwa i zdrowia.

 

Na jakie niebezpieczeństwo narażony jest twój budynek?

Widzisz, że masz zawilgocone ściany, odpadające płytki lub parkiet, albo grzyb na ścianach? To jasne przesłanki, że w twoim domu źle wykonano hydroizolację.  Często jesteśmy w stanie pozbyć się jedynie skutków a nie przyczyny problemu. Zdarza się, że przyczyna zawilgocenia  znajduje się z innej strony budowli niż widoczne  skutki. Powód jest prosty, woda migruje.

Często nie  jesteśmy w stanie przewidzieć na jakie problemy w przyszłości, będzie narażony fundament naszego budynku. Nawet niewielki budynki, postawione obok naszej inwestycji są w stanie zaburzyć poziom wód gruntowych.

Możemy wyobrazić sobie sytuację,  w której  po 10 latach od wybudowania domu, powstają w jego okolicy osiedla domków jednorodzinnych. W takich przypadkach  poziom wód gruntowych zostanie zaburzony. Fundament może być narażony  np. na wodę pod ciśnieniem, z którą nie poradzi sobie wyłącznie izolacja przeciwwilgociowa. W takim wypadku najlepiej zastosować hydroizolację przeciwwodną, która gwarantuje bezpieczeństwo twoich fundamentów.

Pierwszym krokiem przed budową nowej inwestycji jest wykonanie badań gruntów. Dzięki takiemu działaniu, będziemy w stanie dobrać odpowiednią hydroizolację.

Izolacja przeciwwilgociowa wystarczy, gdy dom jest postawiony na gruntach przepuszczalnych, jak piaski i żwiry. W przypadku, gdy  poziom wód gruntowych zostanie zaburzony, jedynie hydroizolacja przeciwwodna zapewnia nam wysoki poziom bezpieczeństwa.

 

 

 

Cały artykuł znajdziesz w zakładce baza wiedzy/ artykuły:

KLIKNIJ, ABY PRZECZYTAĆ CAŁY ARTYKUŁ

 

 

 

Jeśli zastanawiasz się w jaką hydroizolację dobrać do swojej inwestycji. Zapoznaj się z naszym poradnikiem:

Część 1  <- kliknij i sprawdź

Część 2 <- kliknij i sprawdź

Dysponujemy gronem fachowców, którzy z przyjemnością Ci doradzą. W razie dodatkowych pytań zadzwoń do nas na numer (+48) 12 307 24 98. Przygotujemy dla Ciebie technologię oraz listę niezbędnych produktów.