fbpx
Hydroizolacja bitumiczna
15 kwietnia, 2022
Źródła zawilgocenia obiektów
10 maja, 2022

Farba Baumit IonitColor

Baumit

Farba Baumit IonitColor

 Kolorowy powrót do natury

Jak pozwolić sobie na głęboki oddech w domowych warunkach? 

 

Szacuje się, że nawet 90% naszego czasu spędzamy w pomieszczeniach. Współczesne budynki są coraz bardziej szczelne. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) alarmuje, że powietrze w naszych domach może być kilkukrotnie bardziej zanieczyszczone niż na zewnątrz. Co nam zagraża? Roztocza kurzu domowego, zarodniki grzybów pleśniowych, pyłki roślin, bakterie i wirusy, lotne związki organiczne unoszą się w powietrzu, którym oddychamy. Zanieczyszczone powietrze wpływa negatywnie na nasze zdrowie i samopoczucie.

Do poprawy jakości powietrza w domu nie potrzebujesz urządzeń zużywających prąd i generujących hałas. Firma Baumit, aby zadbać o twój komfort i zdrowie stworzyła linię produktów Ionit. Wykonując prace wykończeniowe oprócz estetyki należy brać pod uwagę również kwestie zdrowia.  Farba Baumit IonitColor, wykorzystuje  mechanizmy występujące w naturze, dzięki którym powietrze w twoim wnętrzu będzie czyste i zachowa odpowiednią wilgotność. Dla pełnego efektu należy utrzymać ciągłość linii i zastosować masę  szpachlową regulującą wilgotność powietrza Baumit IonitFinish lub Baumit IonitFino, by zwiększyć ilość dobroczynnych jonów nawet do 2000-4000 na cm³.

Jeśli zdrowie jest dla Ciebie najważniejsze postaw na farbę Baumit IonitColor

 

W pomieszczeniach pomalowanych farbą Baumit IonitColor, spada stężenie aerozoli, które są jedną z najczęstszych dróg rozprzestrzeniania się wirusów i bakterii. Kolejną z przyczyn nawracających chorób, bólów głowy i ciągłego uczucia zmęczenia  jest między innymi  kurz i pyłki. Baumit opracował system powłok ściennych, które aktywnie regulują poziom wilgotności  i zwiększają zawartość jonów w powietrzu wewnątrz pomieszczenia. Produkty z linii Ionit charakteryzują się naturalnym, mineralnym składem, są paroprzepuszczalne, dzięki czemu mogą być stosowane w każdym pomieszczeniu. Mniej areozoli, pyłków i domowego kurzu to mniejsze ryzyko występowania infekcji i alergii. Oczywiście nie jesteśmy w stanie wyeliminować ich kompletnie z naszych domów. Jednak linia produktów Ionit pozwala zredukować do 90% pyłków i do 50% drobnego kurzu.

Cały artykuł znajdziesz w zakładce baza wiedzy/ baza wiedzy/ artykuły:

KLIKNIJ, ABY PRZECZYTAĆ CAŁY ARTYKUŁ