Menu produktów

Baza wiedzy
Materiały edukacyjne udostępniane bezpłatnie

baumit ionit color

Baumit

Farba Baumit IonitColor

 Kolorowy powrót do natury

Tęsknisz za spacerami na łonie natury?

 

Pandemia przyczyniła się do tego, że w ostatnim czasie nasze życie przeniosło się do domów.  Dzięki pracy zdalnej, sklepom internetowym, teleporadom, e-urzędom i webinarom, większość naszych aktywności zaczęła ograniczać się do kliknięcia. Świat nigdy nie był jeszcze tak dostępny. Jednak  rodzi się w nas coraz większa tęsknota za naturą!

 

Przede wszystkim brakuje nam świeżego powietrza, którym oddychamy nad morzem, w lesie i w górach. Głęboki wdech i wydech powtórzony kilka razy, skutecznie uspokaja organizm.  Świeżość, którą odczuwamy w tych miejscach, to zasługa odpowiedniej wilgotności powietrza i wysokiego stężenia jonów, które działają jak naturalne „magnesy” na zanieczyszczenia, wiążąc je w większe grupy, które następnie opadają na podłoże zamiast przenikać do naszych dróg oddechowych. Im więcej jonów, tym lepiej.  Stężenie jonów w zamkniętych pomieszczeniach zazwyczaj nie przekracza 250 na cm³, a powinno być przynajmniej cztery razy większe.

Jak pozwolić sobie na głęboki oddech w domowych warunkach? 

 

Szacuje się, że nawet 90% naszego czasu spędzamy w pomieszczeniach. Współczesne budynki są coraz bardziej szczelne. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) alarmuje, że powietrze w naszych domach może być kilkukrotnie bardziej zanieczyszczone niż na zewnątrz. Co nam zagraża? Roztocza kurzu domowego, zarodniki grzybów pleśniowych, pyłki roślin, bakterie i wirusy, lotne związki organiczne unoszą się w powietrzu, którym oddychamy. Zanieczyszczone powietrze wpływa negatywnie na nasze zdrowie i samopoczucie.

Do poprawy jakości powietrza w domu nie potrzebujesz urządzeń zużywających prąd i generujących hałas. Firma Baumit, aby zadbać o twój komfort i zdrowie stworzyła linię produktów Ionit. Wykonując prace wykończeniowe oprócz estetyki należy brać pod uwagę również kwestie zdrowia.  Farba Baumit IonitColor, wykorzystuje  mechanizmy występujące w naturze, dzięki którym powietrze w twoim wnętrzu będzie czyste i zachowa odpowiednią wilgotność. Dla pełnego efektu należy utrzymać ciągłość linii i zastosować masę  szpachlową regulującą wilgotność powietrza Baumit IonitFinish lub Baumit IonitFino, by zwiększyć ilość dobroczynnych jonów nawet do 2000-4000 na cm³.

Jeśli zdrowie jest dla Ciebie najważniejsze postaw na farbę Baumit IonitColor

 

W pomieszczeniach pomalowanych farbą Baumit IonitColor, spada stężenie aerozoli, które są jedną z najczęstszych dróg rozprzestrzeniania się wirusów i bakterii. Kolejną z przyczyn nawracających chorób, bólów głowy i ciągłego uczucia zmęczenia  jest między innymi  kurz i pyłki. Baumit opracował system powłok ściennych, które aktywnie regulują poziom wilgotności  i zwiększają zawartość jonów w powietrzu wewnątrz pomieszczenia. Produkty z linii Ionit charakteryzują się naturalnym, mineralnym składem, są paroprzepuszczalne, dzięki czemu mogą być stosowane w każdym pomieszczeniu. Mniej areozoli, pyłków i domowego kurzu to mniejsze ryzyko występowania infekcji i alergii.

 

Oczywiście nie jesteśmy w stanie wyeliminować ich kompletnie z naszych domów. Jednak linia produktów Ionit pozwala zredukować do 90% pyłków i do 50% drobnego kurzu.

Plan szkoleń w SANIER (marzec 2024)

Wybierz materiały skrojone pod Twoje potrzeby

 

Odpowiednio dobrane materiały budowlane towarzyszą nam na lata, dlatego warto postawić na rozwiązanie estetyczne i korzystne dla zdrowia. Baumit Ionit sprawdzi się idealnie do wykańczania ścian i sufitów w nowych i remontowanych pomieszczeń. Masy szpachlowe aplikujemy ręcznie na płyty gipsowo-kartonowe, beton i mineralne tynki wewnętrzne a Baumit IonitFinish można aplikować również mechanicznie. Masy sprawdzą się również do wypełniania spoin i szpachlowania na gładko powierzchni wewnątrz budynku.

Łatwa aplikacja i obróbka to zalety, które doceni każdy wykonawca. Linia Ionit oczyszcza powietrze i reguluje jego wilgotność, dzięki czemu świetnie sprawdzi się u osób z alergią, rodzin z dziećmi i każdej wymagającej osoby, która pragnie oddychać pełną piersią.

Farba Baumit Ionit
Chcesz dowiedzieć się więcej na temat linii Ionit --> KLIKNIJ

Jeśli jesteś zainteresowany produktami marki BAUMIT zapraszamy do naszych sklepów stacjonarnych w Krakowie i Sosnowcu, gdzie nasi specjaliści pomogą Ci dobrać materiały skrojone pod Twoje potrzeby.

Jeśli produkt którego szukasz jest aktualnie nie dostępny na stronie internetowej www.sanier.pl, , prosimy o kontakt na sklep@sanier.pl lub na numer +48 697 691 472   +48 883 292 303.

Produkty firmy BAUMIT dostępne w sklepie internetowym sanier.pl:

MultiPrimer (TiefenGrund) | Baumit

 

 

Sanova SP Grey (SelfporSanierputz SP 64 P) | Baumit

Sanova SP Grano (SanierPutz Grob SP 64 G) | Baumit

 

SanovaPor (SanierGrundputz SG 68) | Baumit

SanovaMonoTrass ( Sanova EinlagenTrassputz ) | Baumit

SanovaPre (SanierVorspritz SV 61) | Baumit

MPA 35 | Baumit

DuoDur | Baumit

in Artykuły