Menu produktów

Baza wiedzy
Materiały edukacyjne udostępniane bezpłatnie

Hydroizolacja. Co poszło nie tak?

 

Ekspert marki Hydrostop Marek Mularczyk w ostatnim odcinku serii "Studio Hydroizolacji Sanier" omówi studium przypadku na podstawie zdjęcia wykonanej hydroizolacji.

 

Zastanawiacie się nad wykonaniem hydroizolacji, ale nie wiecie na jakie materiały się zdecydować?

Wraz z ekspertem marki Hydrostop Markiem Mularczyk, przygotowaliśmy krótką serię poświęconą hydroizolacji. Tutaj znajdziecie odpowiedzi na pytania: Czym jest hydroizolacja? Jak wykonać hydroizolacji? Czy hydroizolacja fundamentów jest potrzebna?

Na koniec tego cyklu o hydroizolacja i o tym co może pójść nie tak prezentujemy zdjęcie hydroizolacji z pytaniem, czy jest na nim cokolwiek dobrego.

Hydroizolacja. Co poszło nie tak?

Tylko jedna dobra rzecz jest widoczna na tym zdjęciu. Taśmy, które powinny być zamontowane jako uszczelnienie w przerwie technologicznej są zamontowane w osi ściany. Jednak ani taśma z lewej, ani taśma z prawej nie zostały prawidłowo zamontowane. Na taśmie z lewej strony widać w dolnej partii matową  strukturę, to jest poziom, który powinien być schowany w betonie,  w płycie dennej. Oznacza to, że taśma została za wysoko zamocowana, bądź też podniesiona za wysoko w trakcie betonowania. Natomiast taśma z prawej strony została utopiona,  co najmniej dwa razy więcej  taśmy, powinno wystawać z betonu. Dodatkowo na taśmie z prawej strony widzicie folię. To jest folia transportowa, która powinna być przed zabetonowaniem usunięta. To nie zostało zrobione. Przede wszystkim jednak te taśmy nie zostały ze sobą połączone. Taśma z lewej nie została w żaden sposób zgrzana z taśmą z prawej. Więc tak naprawdę szczelności tego miejsca, styku płyty dennej ze ścianami, nie będzie.

Co teraz zrobić?

Można to oczywiście naprawić. Pierwszym krokiem jest wycięcie i usunięcie tych taśm. Następnie należy rozłożyć węża iniekcyjnego, zabetonować ściany i wykonać iniekcję. Tylko z kwoty rzędu kilkudziesięciu  złotych za montaż metra bieżącego takiej taśmy, wchodzimy w kwoty rzędu 200-300 zł za wykonanie metra bieżącego iniekcji. Dlatego tak ważne jest prawidłowe wykonanie hydroizolacji od projektu poprzez wykonanie i zabetonowanie. Tu każdy najmniejszy błąd, niestety będzie bardzo kosztowny.

Chcesz wiedzieć więcej na temat hydroizolacji?

Przeczytaj nasze poradniki –> KLIKNIJ

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące hydroizolacji, skontaktuj się z naszym technologiem pod numerem (+48) 533 343 595.

 

Hydrostop mieszanka 203

Hydrostop mieszanka 209

Hydrostop mieszanka 401

in Filmy