Menu produktów

Bestsellery

Baza wiedzy
Materiały edukacyjne udostępniane bezpłatnie

Szlichta

 

Szlichta  to wierzchnia wyprawa wygładzająca strukturę tynków. Stosowana na powierzchnie pionowe, wewnątrz i na zewnątrz budynku. Stanowi  gipsową, wapienną lub cementową powierzchnię wyrównującą, przeważnie nakładaną w warstwie 2-3 mm.  Prawidłowo wykonana szlichta  ułatwia wykończenie wnętrza lub elewacji i poprawia walory estetyczne.

Baumit PerlaFine

Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Baumit RK 70 N

KABE KOMBI FINISZ G5

KABE KOMBI FINISZ G8

Szlichta jest często mylona z jastrychem czyli cementową wylewką. Jastrych to warstwa wyrównująca posadzę, stosowana do wyrównania konstrukcji podłogowych wewnątrz i na zewnątrz (balkony i tarasy). Stanowi  wierzchnią warstwę.  Dobry jastrych gwarantuje  równy poziom  posadzki, ale i pewność, że posadzki będą trwałe. Wylewka jest niezbędna do wyrównania stropu i stworzenia stabilnej podbudowy pod warstwy wierzchnie w postaci terakoty, parkietu, paneli, desek podłogowych, wykładziny lub mozaiki.  Jastrych wykonujemy z grubo układanej zaprawy cementowej lub anhydrytowej. Najczęściej produkt dostajemy gotowy w workach, jednak może być również zarabiany z kruszywem lub dostarczany przez betoniarnię/ producentów jastrychu (jastrychy anhydrytowe).

Baumit Solido 160

Baumit Solido 225

in Słownik pojęć.