fbpx
Dachy zielone
Dachy zielone
3 października, 2022
Sanier
Dnia 31.10.2022  SANIER w Krakowie i Sosnowcu będzie zamknięty
27 października, 2022

6. Studio Hydroizolacji Sanier - Co się stanie jeżeli źle przeanalizujecie wyniki badań gruntowych?

Jakie są skutki źle przeanalizowanych badań gruntowych?

 

Ekspert marki Hydrostop Marek Mularczyk opowie o skutkach źle przeanalizowanych badań gruntowych.

Zastanawiacie się nad wykonaniem hydroizolacji, ale nie wiecie na jakie materiały się zdecydować?

Wraz z ekspertem marki Hydrostop Markiem Mularczykiem, przygotowaliśmy krótką serię poświęconą hydroizolacji. Tutaj znajdziecie odpowiedzi na pytania: Czym jest hydroizolacja? Jak wykonać hydroizolacji? Czy hydroizolacja fundamentów jest ważna?

Wyniki badań gruntowych

skutki żle przeanalizowanych badań gruntowych

Co się stanie jeśli źle przeanalizujecie wyniki badań gruntowych?

Może się wydarzyć dużo złego. Przede wszystkim jeśli będziecie mieli błędną wizę tego jak się rozkładają warstwy gruntowe i z jakim zagrożeniem ze strony wody lub środowiska agresywnego macie doczynienia. Będziecie źle dobierać sposób posadowienia budynku czy też sposób izolacji tego budynku. Ilustracja ukazuje tradycyjny sposób posadowienia: stopa, ława fundamentowa, izolacja lekka przeciwwilgociowa. To prawidłowy sposób posadowienia pod warunkiem, że macie dookoła budynku grunty przepuszczalne, wodę gruntową macie poniżej poziomu posadowienia i nie ma zagrożenia jeżeli chodzi o środowiska agresywne.  Jednak jeżeli źle przeanalizowaliście wyniki badań gruntowych i ta woda może się okresowo pojawić w poziomie posadowienia budynku należy zastosować izolację ciężką i wtedy niby wszystko jest dobrze a jest źle. Przypominam, że źle dobrana/ zaprojektowana hydroizolacja po wbudowaniu może być tylko naprawiana. Jak to naprawiać?

Widzimy tutaj  tradycyjny sposób posadowienia. Robimy hydroizolację ciężką, powłokową. Jest ona potwornie skomplikowana, widzicie ilość zakładek, tych poszczególnych warstw. To jest praktycznie nie do wykonania na placu budowy przez ekipy budowlane, które wykonują budynki jednorodzinne. Czasami prościej zamiast takiego tradycyjnego sposobu posadowienia, zastosować widoczne na slajdzie posadowienie na płycie żelbetowej.

Wtedy izolacja jest łatwa do wykonania i macie pewność, że wasza wymarzona piwnica będzie zawsze sucha.

Chcesz wiedzieć więcej na temat hydroizolacji?
Przeczytaj nasze poradniki –> KLIKNIJ

 

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące hydroizolacji, skontaktuj się z naszym technologiem pod numerem (+48) 533 343 595.

Hydrostop mieszanka 203

Hydrostop mieszanka 209

Hydrostop mieszanka 401