fbpx
SANIER™ - Dostarczamy materiały, z których budujecie rzeczywistość.
Kerakoll Promocja
Promocja w marcu: Kerakoll
8 marca, 2022
bostik mamut promocja
Bostik mamut glue + plecak gratis
12 kwietnia, 2022

Jaką farbę wybrać?

Idealna farba do wnętrza

 

Kolor ścian ma duży wpływ na nasze samopoczucie. Ciężko wypoczywać, spędzając czas we wnętrzu z brudnymi lub zniszczonymi ścianami. Większość z nas od dwóch lat pracuje zdalnie,  spędzamy w domu więcej czasu niż kiedykolwiek wcześniej. Dlatego warto zadbać o poczucie komfortu we wnętrzu.

 

Ważne, aby przy wyborze farb zwrócić uwagę na lepsze jakościowo produkty, które zapewnią  piękny wygląd i trwały kolor na lata. Istotna jest również czysta i równa struktura ściany. W przypadku drobnych nierówności warto postawić na  farby o matowym wykończeniu, które świetnie je zamaskują.

 

Choć sama myśl o przyszłym remoncie i wiążącym się z nim bałaganie, mrozi krew w żyłach. Warto pamiętać, że  luksus i komfort jaki dają dobrze zaaranżowane ściany jest wart  tych paru dni remontu. Pamiętaj, że decydując się na lepsze gatunkowo produkty, dajesz sobie dużo więcej czasu do kolejnego remontu.

 

 

Szukasz farby o unikatowym kolorze, czy stawiasz na klasyczną biel?

 

Myśl o wycieczce do marketu budowlanego i dobór idealnego koloru może nas przyprawić o zawrót głowy.  Dlatego jesteśmy gotowi Ci pomóc. Decydując się na biały kolor farby, możesz go zamówić na www.sanier.pl bez wychodzenia z domu.

 

Jeśli jednak szukasz idealnego odcienia farby, zapraszamy do naszych sklepów stacjonarnych w Krakowie (ul. Adama Vetulaniego 5) i w Sosnowcu (ul. Stawowa 4), gdzie nasi fachowcy pomogą Ci dobrać nie tylko odpowiednią farbę, ale również właściwy odcień. Ostrzegamy jednak, że możliwości wyboru są nieograniczone, co może wydłużyć proces podejmowania decyzji.

 

Na miejscu posiadamy mieszarki do farb, więc nawet jeśli twoje wymagania względem koloru są tak wysokie jak wieżowce Nowego Jorku, nie musisz się martwić. Stworzymy dla Ciebie unikatowy i idealny odcień.

 

 

Szukając dobrej farby, musimy zastanowić się czego od niej oczekujemy.

 

Kiedy znajdziesz odpowiedni  kolor, sprawdź czy parametry farby odpowiadają twoim oczekiwaniom. Jednym z najważniejszych kryteriów jest odporność na uszkodzenia mechaniczne, takie jak ścieranie i szorowanie.

 

Rodzicom szczególnie powinny przypaść do gustu farby zmywalne, z których z łatwością usuną ślady dziecięcej twórczości. Tego typu farby doskonale sprawdzą się również w kuchniach, gdzie ściany najczęściej są narażone na drobne zabrudzenia, spowodowane między innymi nie zamknięciem pokrywy miksera, czy podgrzewaniem zupy krem :)

 

W tym wypadku warto zastosować  farby ceramiczne lub lateksowe o właściwościach hydrofobowych, czyli takich, dzięki którym pomalowana powierzchnia dosłownie odpycha od siebie cząsteczki wody, nie chłonąc ich.  Farba hydrofobowa  zabezpieczy ścianę  przed wilgocią oraz kondensacją pary wodnej.

farba do wnętrza
farba do wnętrza

Farba do wnętrza bezpieczna dla twojego zdrowia

 

Jeśli zdecydujesz się na malowanie ścian na własną rękę, zadbaj o to, aby farba była bezpieczna dla twojego zdrowia. Dobór odpowiedniej farby jest niezbędny również jeśli cierpisz na alergię. Istotne jest, aby nie zawierały składników mogących wywołać niepożądane reakcje organizmu. Do dziś nie opracowano zupełnie neutralnych farb, ale producenci dbają, aby w ich ofercie pojawiały się produkty o najbezpieczniejszym składzie.

 

 

Jak uzyskać gładką ścianę?

 

Kolejnym ważnym aspektem przy wyborze farby jest jej wykończenie. Zanim wybierzemy konkretny produkt, warto ocenić stan ścian, które zamierzamy pomalować. Farby błyszczące i półmatowe będą wyglądać dobrze wyłącznie na gładkich i równych ścianach. Jeśli  ściany mają widoczne nierówności zdecyduj się na farbę o matowym wykończeniu, które są w stanie zatuszować niewielkie niedoskonałości.

 

 

Jaką farbę wybrać?

 

Na to pytanie warto odpowiedzieć sobie po przeanalizowaniu wszystkich poprzednich punktów.  W ofercie SANIER znajdziecie szeroki wybór farb, które odpowiedzą na rozmaite potrzeby.

 

Na ten moment mamy w ofercie  farbę CAPAROL Samtex 2 w atrakcyjnje cenie. To wysokiej jakości produkt skrojony pod potrzeby profesjonalnych malarzy, jednak równie świetnie sprawdzi się  w twoim domu.

Samtex 2 to lateksowa farba podkładowo-nawierzchniowa przeznaczona do malowania wnętrz, sprawdzi się idealnie do ścian i sufitów. To produkt o świetnym składzie bez rozpuszczalników oraz bez plastyfikatorów, dzięki czemu przyczynia się do ochrony zdrowia użytkowników malowanych pomieszczeń. Mimo tego, że CAPAROL Samtex 2 to farba przeznaczona dla profesjonalistów, jej aplikacja jest prosta, lekko się rozprowadza, nie dając uczucia oporu na wałku.

 

Samtex 2 świetnie sprawdzi się do dużych prac malarskich, w których liczy się czas. Dzięki matowemu wykończeniu, charakteryzuje ją możliwość maskowania drobnych niedoskonałości podłoża. Równomierna lateksowa powłoka, pozwala uzyskać przyczepne i poprawne powłoki lateksowe w przyszłości.

Samtex 2 – CAPAROL

Farba Caparol Samtex 2 to lateksowa farbo podkładowo-nawierzchniowa dostosowana do potrzeb osób zawodowo zajmujących się malowaniem. Idealnie sprawdzi się do malowania wnętrz, na ściany i sufity z gładzi gipsowych i gipsowych mas szpachlowych, z tynków cementowo-wapiennych lub dyspersyjnych, betonu, cegły klinkierowej i silikatowej, płyt gipsowo-kartonowych. Także na stare powłoki matowych farb dyspersyjnych.

Uwaga! Promocja obowiązuje jedynie do wyczerpania zapasów.

Jeśli jesteś zainteresowany inną ilością produktu, prosimy o kontakt na sklep@sanier.pl lub na numer +48 697 691 472   +48 883 292 303.

Karta techniczna Samtex 2