fbpx

Jak zabezpieczyć łazienkę przed wilgocią?

Jak zabezpieczyć łazienkę przed wilgocią?

Jak zabezpieczyć łazienkę przed wilgocią?

 

 

Zastanawiałeś się skąd biorą się wykwity w łazience? Co możesz z tym zrobić? Jak zabezpieczyć się przed wilgocią?

 

Niezależnie od tego czy decydujesz się na budowę nowego domu, czy remont, pamiętaj, aby zastosować izolację hydroizolację. To niezbędne  w pomieszczeniach narażonych na zawilgocenie. Oprócz izolacji fundamentów i podpiwniczenia, trzeba pamiętać o łazience i pralni. Wilgotność w połączeniu z wyższą temperaturą to warunki idealne do rozwoju niebezpiecznych dla zdrowia grzybów.

Destrukcyjne skutki działania wody pod płytkami nie są widoczne od razu. Pierwszymi zauważalnymi śladami zniszczeń dokonywanych przez wilgoć są nieestetyczne plamy i zacieki, brudne fugi, drobne czarne kropki, lub większe fragmenty pokryte wykwitami. Odpowiednio dobrana hydroizolacja nie jest kwestią wyłącznie estetyczną. Liczy się przede wszystkim higiena i zdrowie mieszkańców oraz dobra kondycja ścian.

Izolacja  łazienki jest jedynym słusznym rozwiązaniem, jeśli chcemy uniknąć problemów z wykwitami. Warto pamiętać, że chcąc zaoszczędzić na hydroizolacji narażamy się na dużo większe koszty w przyszłości.

Odpowiednio wykonana hydroizolacja zabezpieczy nas przede wszystkim przed przenikaniem wilgoci w głąb murów. Czego skutkiem jest  pojawieniem się wykwitów.

 

 

Jakie fragmenty łazienki zaizolować?

 

Łazienkę możemy podzielić na dwie strefy.  Mającą bezpośredni kontakt z wodą (ściany obok i pod natryskiem, podłogę, okolice umywalki) oraz resztę pomieszczenia.

Podłogę i ściany w newralgicznych miejscach należy zabezpieczyć izolacją przeciwwilgociową, resztę wystarczy pokryć okładziną z płytek bądź farbami przeznaczonymi do łazienek. Izolacje przeciwwilgociową należy nałożyć na całą powierzchnię podłogi i na ściany do wysokości od 10 do 50 cm przy umywalce, natomiast do 200 cm wokół natrysku, wraz z uwzględnieniem marginesów wokół kabiny prysznicowej.

Natomiast SANIER radzi, aby zamiast  dzielić łazienkę na strefy, wykonać hydroizolacje  przeciwwilgociową na wszystkich ścianach i podłogach. Zapewni nam to dodatkowe bezpieczeństwo. Takie rozwiązanie najlepiej sprawdzi się w małych łazienkach, gdzie wymienione wcześniej strefy nachodzą na siebie.

 

Przeczytaj cały artykuł tutaj  i dowiedz się: Jak zabezpieczyć łazienkę przed wilgocią?

 

Mapegum WPS

 

 

 

 

 

 

 

Nanodefense Eco | Kerakoll

 

 

 

 

 

 

Bostik S730 SILICONE PREMIUM

 

 

 

 

 

 

Bostik Sanitary Band

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dalej zastanawiasz się jak zabezpieczyć  przed wilgocią?

Masz dodatkowe pytania?

 

 

Skontaktuj się z naszymi ekspertami, którzy pomogą Ci dobrać najlepsze materiały i technologię, skrojoną pod Twoje potrzeby. Zadzwoń pod numer +48 697 691 472 lub +48 883 292 303.