fbpx

SUCHY FUNDAMENT - SPOKÓJ NA LATA / E-book cz.1

Przewodnik krok po kroku dotyczący hydroizolacji.

Woda jest „źródłem” życia, ale jednocześnie może być przyczyną obrócenia w niwecz „dzieła naszego życia” – naszego domu. Prawidłowa hydroizolacja podziemnych części budynku gwarantuje trwałość jego konstrukcji i spokój na lata. Prawidłowe zabezpieczenie przeciwwodne naszego domu to nie tylko staranne wykonawstwo, ale również dobór odpowiednich materiałów hydroizolacyjnych.

Często stajemy przed pokusą zaoszczędzenia trochę pieniędzy na izolacji poprzez zastosowanie najtańszych materiałów. Tłumaczymy sobie, że przecież klimat się zmienia, średnia ilość opadów jest mniejsza niż kiedyś, że budujemy się w miejscu, gdzie jest niski poziom wód gruntowych – lustro wody poniżej naszych fundamentów, że majster się zna i wie co robi i ograniczy mi koszty budowy.

Niestety tak to nie działa – na fundamentach i dachu nie należy oszczędzać. Odpowiednie zabezpieczenie dachu chroni nasz dom przed opadami deszczu i śniegu, a odpowiednie zabezpieczenie części podziemnej budynku chroni przed wilgocią, która działa na osłabienie elementów nośnych doprowadzając do osłabienia konstrukcji naszego domu.

Więcej w naszym E-book. Zapraszamy do pobrania.

Pobierz