fbpx
farba do wnętrza
Jak wybrać wałek do malowania?
26 października, 2022
Hydroizolacja
Hydroizolacja - najczęściej zadawane pytania
20 stycznia, 2023

Hydroizolacja Kraków

Hydroizolacja Kraków

 

 

Hydroizolacja Kraków - w tym artykule dowiesz się:

Czym jest hydroizolacja?
Gdzie znajdę fachowca do hydroizolacji? (Kraków i okolice)
Kiedy zacząć szukać ekipy do wykonania hydroizolacji?
Na co zwrócić uwagę przy doborze fachowca do hydroizolacji?
Gdzie kupie materiały budowlane i do hydroizolacji? (Kraków i okolice)
Hydroizolacja jaka jest cena?
Gdzie przechowywać materiały do hydroizolacji? 

 

Czym jest hydroizolacja?

 

Hydroizolacja to inaczej izolacja przeciwwilgociowa / izolacja wodochronna, której zadaniem jest ochrona obiektu przed szkodliwym działaniem wody i wilgoci. Technologię hydroizolacji stosujemy w miejscach strategicznych, takich jak: fundamenty, piwnice, dachy, balkony, tarasy i pomieszczenia mokre jak łazienki. Prawidłowo wykonana hydroizolacja ma kluczowe znaczenie dla dobrego funkcjonowania budynku. Odpowiednia izolacja zabezpiecza fundamenty domu  przed działaniem wód gruntowych, zawilgoceniem, rozwojem pleśni i grzybów oraz korozją biologiczną. Hydroizolacja dachu jest równie istotna co izolacja fundamentów, ponieważ jej głównym zadaniem jest ochrona budynku przed szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych i uszkodzeniami mechanicznymi.

Hydroizolacja balkonu lub tarasu zabezpiecza przed degradacją balkonu, przedostaniem się wody do mieszkania domu/ oraz pomieszczeń pod balkonem/tarasem.

Nie można zapominać o hydroizolacji pomieszczeń wilgotnych, która chroni przed przenikaniem wody przez nieszczelności w powłokach na ścianach i podłogach takie jak fugi. Dzięki odpowiednio wykonanej hydroizolacji nie mamy grzyba na ścianie.

 

Gdzie szukać wykonawców hydroizolacji? (Kraków i okolice)

 

W internecie możemy znaleźć wiele portali oferujących cały przekrój usługi i wykonawców związanych z hydroizolacją w danym rejonie (m.in. oferteo, oferia, olx). Jednak korzystając z usług wymienionych wyżej portali nigdy nie mamy stuprocentowej pewności na jakiego specjalistę trafimy. Odrobinę więcej zaufania wzbudzają w nas grupy na fb i fora internetowe, gdzie na temat wybranej usługi lub fachowca może wypowiedzieć się więcej osób. Prócz stron internetowych, warto sprawdzić wizytówkę i opinię google.

Jednak najlepiej szukać sprawdzonych fachowców z polecenia. Jeśli nie wiesz do kogo zgłosić się w tej sprawie zapraszamy do naszych sklepów stacjonarny w Krakowie ( ul. Adama Vetulaniego 5) i w Sosnowcu (ul.Stawowa 4), lub zadzwoń pod numer +48 883 292 303.  Jeśli masz więcej pytań zapraszamy również do kontaktu z naszym doradcą technicznym, który pomoże Ci dobrać odpowiednią technologię, materiały i wskaże gdzie szukać odpowiedniego wykonawcy (+48) 533 343 595.

 

Kiedy zacząć szukać ekipy do wykonania hydroizolacji?

 

W tym wypadku odpowiedź jest bardzo prosta. Najlepiej dać sobie więcej czasu, ponieważ wielu ekspertów ma zaplanowane terminy z wyprzedzeniem nawet na 6-12 miesięcy wcześniej.

 

Na co zwrócić uwagę przy doborze fachowca do hydroizolacji?

 

Pomijając opisane już wcześniej aspekty takie jak opinie klientów, można dodatkowo zapytać o daną ekipę na grupie związanej z tematem hydroizolacji. Po spotkaniu z wybranym wykonawcą, należy zwrócić uwagę na to co mówi na oględzinach, co zaleca zrobić oraz jakich materiałów użyć. Należy się przyjrzeć również kosztorysowi i gwarancji jaką firma nam daje. 

 

Gdzie kupie materiały budowlane i do hydroizolacji? (Kraków i okolice)

 

Jeśli zależy Ci na wysokiej jakości materiałach najlepiej nie ograniczać się do dużych marketów budowlanych. Specjalistyczny asortyment w marketach jest najczęściej mocno ograniczony, wręcz zawężony do minimum. Duże sklepy niestety nie są też w stanie zaoferować odpowiedniego wsparcia technicznego i doradztwa.

 

W sklepie SANIER ekspert pomoże wam wybrać odpowiednie materiały, opowie o ich właściwościach, zaproponuje technologię dopasowaną do konkretnego problemu. Ekspert dodatkowo poinformuje Cię o dodatkowych pracach przygotowawczych oraz o niezbędnych akcesoriach.

Jaka jest cena hydroizolacji?

 

Cena materiałów i wykonania hydroizolacji jest zależna od wielu czynników. Musimy wziąć pod uwagę skalę problemu, rodzaj materiału, technologię a także wielkość przestrzeni, którą będziemy izolować. Z uwagi na tak wiele czynników wycena materiałów i robocizny ustalana jest indywidualnie. 

Warto pamiętać, że cena wykonania hydroizolacji jest dużo mniejsza niż koszty jej naprawy.  Wybór produktów renomowanych marek to gwarancja dobrej jakości i spokoju na lata. Stosowanie dodatkowych materiałów hydroizolacyjnych to sposób na solidną izolację.

 

Gdzie przechowywać materiały do hydroizolacji? 

 

Materiały do hydroizolacji należy przechowywać w pomieszczeniach ogrzewanych, najlepiej w temperaturze +20 st. C. Minimalna temperatura to + 5-6 st. C.

 

Hydroizolacja Kraków - Jeśli zastanawiasz się jak wybrać materiały do hydroizolacji polecamy nasz poradnik.