Menu produktów

Baza wiedzy
Materiały edukacyjne udostępniane bezpłatnie

Błędy przy projektowaniu

 

Ekspert marki Hydrostop Marek Mularczyk opowie o błędach przy projektowaniu

 

Zastanawiacie się nad wykonaniem hydroizolacji, ale nie wiecie na jakie materiały się zdecydować?

Wraz z ekspertem marki Hydrostop Markiem Mularczykiem, przygotowaliśmy krótką serię poświęconą hydroizolacji. Tutaj znajdziecie odpowiedzi na pytania: Czym jest hydroizolacja? Jak wykonać hydroizolacji? Czy hydroizolacja fundamentów jest potrzebna?

Błędy przy projektowaniu

 

Niestety błędów przy projektowaniu można popełnić sporo.  Walka pojawia się już na  etapie wyznaczania ilości przerw technologicznych i dylatacji. Projektant chciałby jak najwięcej przerw technologicznych, żeby proces wiązania betonu przebiegał prawidłowo, natomiast wykonawca będzie chciał jak najmniej przerw technologicznych, aby wylewać jednorazowo jak największe połacie betonu.

Dodatkowo często pomijamy tematy takie jak  rampy zjazdowe i ich posadowienie na wspólnej płycie, albo dylatowane od budynku to są wszystko tematy, które można próbować ogarniać na etapie projektowym. Na budowie okazuje się, że są potrzebne np. trzpienie dylatacyjne, żeby dylatacja nam się nie ścięła na zjeździe do garażu podziemnego.

O tych wszystkich tematach najlepiej porozmawiać z fachowcami. Uwaga! Szukając fachowców po lokalnych hurtowniach a nie dużych, internetowych gazetach, gdzie  większość artykułów jest sponsorowana i wskazuje jedynie liczne pozytonowy.  Kontaktujcie się z lokalnymi hurtowaniami, ponieważ ich pracownicy znają dobrych fachowców.

Chcesz wiedzieć więcej na temat hydroizolacji?
Przeczytaj nasze poradniki –> KLIKNIJ
Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące hydroizolacji, skontaktuj się z naszym technologiem pod numerem (+48) 533 343 595.

 

Hydrostop mieszanka 203

Hydrostop mieszanka 209

Hydrostop mieszanka 401

in Filmy