fbpx
Sanier
Dnia 31.10.2022  SANIER w Krakowie i Sosnowcu będzie zamknięty
27 października, 2022
jak-zrobic-fasete-sanier
Jak zrobić fasetę?
2 listopada, 2022

7. Studio Hydroizolacji Sanier - Grunty a komercyjne inwestycje

Grunty a komercyjne inwestycje

Ekspert marki Hydrostop Marek Mularczyk opowie o gruntach pod komercyjne inwestycje

Zastanawiacie się nad wykonaniem hydroizolacji, ale nie wiecie na jakie materiały się zdecydować?

Wraz z ekspertem marki Hydrostop Markiem Mularczykiem, przygotowaliśmy krótką serię poświęconą hydroizolacji. Tutaj znajdziecie odpowiedzi na pytania: Czym jest hydroizolacja? Jak wykonać hydroizolacji? Czy hydroizolacja fundamentów jest potrzebna?

 

Grunty pod inwestycje komercyjne

 

Do tej pory rozmawialiśmy tylko o domkach jednorodzinnych, przejdźmy do trochę większych obiektów. Dobre, nośne grunty pokończyły się w miastach i teraz budujemy tam gdzie jeszcze jest fragment miejsca a nie tm gdzie byśmy chcieli. Komercyjne inwestycje pną się w górę na maksymalną wysokość jak tylko pozwala prawo. Powstaje w tym wypadku problem przenoszenia obciążenia na grunty.

 

Różnica między posadowieniem głębokim w systemie wzmocnionym Hydrostop

Co raz częściej nasze budynki są posadowione tak jak na ilustracji, czyli na szeroko pojętych słupach/ palach, czyli na konstrukcjach przenoszących obciążenie w głąb do warstw nośnych. Co to ma wspólnego z hydroizolacją?

 

Hydrostop

Bardzo dużo ponieważ wierzch tego słupa wygląd jak forma korony zbrojeniowej, czy też dwuteownika wystającego z gruntu. Tam trzeba też wykonać hydroizolację od spodu płyty fundamentowej.  Jak to wykonać? Można próbować materiałami powłokowymi, ale prawdopodobieństwo, że tą koronę uda się uszczelnić powłokówkami jest równe niemal zeru. Co więcej na to zwrócił mi uwagę kiedyś profesor Starosolski, jeżeli na szczycie takiego słupa, na koronie położymy dwa razy papę na lepiku i na to wylejemy kolejną warstwę betonu, niestety stworzy nam się tam forma przegubu. To już nie będzie słup z przerwą technologiczną w betonowaniu tyko słup z przegubem bitumicznym. Dlatego, że bitum zawsze tam pozostanie nawet jeżeli zgniecie go konstrukcja budynku, zawsze pozostanie kilku milimetrowa warstwa, która nie będzie przekazywać obciążenia wgłąb słupa.  Co zrobić w takim wypadku?

Hydrosop 203

 

Zastosować materiały mineralne, np. suchą posypkę naszymi produktami, mieszanką 203. Wtedy nie wytwarza nam się ten przegub, wtedy konstrukcja pozostaje ciągła, wtedy możemy wykonywać izolację bez zagrożenia dla statyki obiektu.

 

 

Chcesz wiedzieć więcej na temat hydroizolacji?
Przeczytaj nasze poradniki –> KLIKNIJ

 

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące hydroizolacji, skontaktuj się z naszym technologiem pod numerem (+48) 533 343 595.

Hydrostop mieszanka 203

Hydrostop mieszanka 209

Hydrostop mieszanka 401