fbpx
SANIER™ - Dostarczamy materiały, z których budujecie rzeczywistość.
Biała wanna z zastosowaniem domieszki krystalizującej
2 września, 2022
Błędny w analizie wyników badań gruntowych
5. Studio Hydroizolacji Sanier - Błędny w analizie wyników badań gruntowych.
15 września, 2022

4. Studio Hydroizolacji Sanier – Badania gruntowe na działce

Badania gruntowe na działce

 

 Jaki jest jeden z pierwszych kroków,  gdy decydujesz się na budowę domu? Badania gruntowe na działce, Marek Mularczyk ekspert marki Hydrostop przybliży nam ten temat. 

Na naszym kanale na youtube   pojawił się kolejny film z cyklu “Studio hydroizolacji Sanier”.

 

Ekspert marki Hydrostop Marek Mularczyk opowie nam na temat badań gruntowych?

 

Pierwsza czynnością przy projektowaniu posadowienia waszego wymarzonego domu będzie wykonanie badań gruntowych na działce. Pamiętajcie, że poza tym, że musicie pamiętać na czym posadawiacie budynek ze względów konstrukcyjnych, czyli czy mamy tam grunty nośne, czy nie nośne. Równie ważna będzie sprawa hydroizolacji, czyli czy woda może wam obmywać budynek, czy nie. Co jest istotniejsze a często pomijane to pytanie czy ta woda może się czasowo podnosić. O tym decyduje rozkład warstw gruntu pod waszym budynkiem- przepuszczalnych, bądź nie.  Tego wszytskiego dowiadujemy się dzięki wykonanym badaniom gruntowym. Przy czytaniu wyników badań, czeka na nas  kilka pułapek, o których opowiem w następnym filmie.

 

 

Hydrostop 203

Hydrostop 203 to produkt do uszczelniania betonowych konstrukcji przed napierającą wodą i do izolowania od środowiska agresywności XA2. Mieszanka 203 jest przeznaczona do: uszczelniania zbiorników wody, oczyszczalni i przepompowni ścieków bytowych, szamb i basenów. Można ją wykorzystywać również do podziemnych części budynków i budowli (piwnice, schrony i garaże podziemne), tuneli, studzienek i komór instalacyjnych, pomieszczeń mokrych jak łaźnie itp. oraz w miejscach występowania zagrożenia maksimum XA2.

 

 

Hydrostop 209

Hydrostop 209 to profesjonalna mieszanka do wykonywania pocienionych wypraw uszczelniających konstrukcje betonowe i żelbetowe przed wodą agresywności do XA2. Produkt służy do uszczelniania zbiorników wody, oczyszczalni i przepompowni ścieków bytowych, szamb, basenów, podziemnych części budynków i budowli (piwnice, schrony i garaże podziemne), tuneli, studzienek i komór instalacyjnych, pomieszczeń mokrych np. łaźnie.

 

 

Hydrostop 401 Zaprawa wodoszczelna

Hydrostop 401 to produkt przeznaczony  do tynkowania oraz zamykania otworów, kawern, raków, styków i szczelin. Można go stosować jako  tynk wodoszczelny na ściany z bloczków betonowych, betonu i ceglanych bez wykwitów solnych. Zaprawę stosuje się w miejscach, przez które woda nie wypływa w trakcie uszczelniania. Przeznaczony od wewnątrz i z zewnątrz konstrukcji w budownictwie mieszkaniowym, przemysłowym, użyteczności publicznej.

 

Chcesz wiedzieć więcej na temat hydroizolacji?
Przeczytaj nasze poradniki –> KLIKNIJ

 

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące hydroizolacji, skontaktuj się z naszym technologiem pod numerem (+48) 533 343 595.