fbpx
Mokre ściany
Mokre ściany: co zrobić?
28 marca, 2022
zawilgocona ściana i odpdajaące tynki
Zawilgocona ściana i odpadające tynki.
11 maja, 2022

Jak przygotować powierzchnię pod hydroizolację powłokową?

Przygotowanie powierzchni pod hydroizolację powłokową:

Wszystkie zagłębienia  powinny być uzupełnione a powierzchnia powinna być gładka, nośna, równa i czysta a także zaizolowana przed wnikającą od spodu wodą.

Hydroizolacja i renowacja

Jak przygotować powierzchnię pod hydroizolację powłokową?

 

Krok 1.

Na samym początku należy odkopać podziemną część budynku, który chcemy izolować.

 

Krok 2.

a) Odkrytą ścianę musimy przemyć wodą pod ciśnieniem ok. 150-200 bar, w tym wypadku najlepiej posłużyć się Karcherem.

Woda pod ciśnieniem usuwa  wszelki brud i zasolenia, dodatkowo   wypłukuje sypiące się fugi.

 

LUB

 

b) Skuwamy tynki, stalową szczotką, tak aby pozbyć się wszystkich luźnych elementów.

Ostre krawędzie – miejsca szczególnie narażone na uszkodzenia hydroizolacji powłokowej – narożniki płyty oraz ścian zalecamy zeszlifować/wyoblić, aby zniwelować naprężenia w hydroizolacji.

Kruche fugi usuwamy mechanicznie. W trakcie pracy kontrolujemy ich wygląd, jeśli widzimy miejsca sypiące to musimy je podkuć mniej więcej na 2 cm, do uzyskania  stałego materiału.

 

Krok 3.

Uzupełniamy fugi, aby zachować pierwotne połączenia między elementami.

Fugi uzupełniamy np. systemową zaprawą wyrównującą  Bostik Sperrmörtel, albo Koester Sperrmortel.

Zaprawa wiąże ok. 4-5 godzin w temperaturze 20 st. C.

Zaprawy uzupełniające:

Sperrmörtel | Bostik

Sperrmörtel to  uniwersalna zaprawa naprawcza na bazie cementu, polimerów i dodatków hydrofobowych. Produkt  do wszechstronnego zastosowania. Świetnie sprawdzi się do renowacji cokołów, betonów oraz jako tynk w wilgotnych pomieszczeniach a także do fugowania murów oraz wypełniania niepracujących pęknięć i  do wykonywania faset.

 

 

Sperrmörtel Fein | Bostik

Sperrmörtel Fein to drobnoziarnista, modyfikowana polimerami zaprawa naprawcza. Produkt uniwersalny przeznaczony  do wyrównywania powierzchni, w tym m.in. renowacji cokołów, betonów oraz jako tynk w wilgotnych pomieszczeniach. Zaprawa naprawcza Sperrmörtel Fein  sprawdzi się również do fugowania murów, wypełniania niepracujących pęknięć, a także do wykonywania faset.

 

 

KOESTER Sperrmortel

Sperrmortel to zaprawa naprawcza przeznaczona do wykonywania wodoszczelnych napraw, faset i uzupełnień ubytków w betonie. Produkt może być również wykorzystywany do wykonywania tynków szczelnych. Ponadto zaprawa Sperrmortel jest stosowana do wyrównywania nierówności lub uzupełniania spoin przed wykonaniem izolacji z mas bitumicznych, również przy wodzie pod ciśnieniem.

 

KOESTER Sperrmortel Fix

KOESTER Sperrmortel Fix to wodoszczelna zaprawa naprawcza. Charakteryzuje ją szybkie wiązanie i lekkie pęcznienie. Produkt służy do uszczelniania, wykonywania napraw i uzupełniania ubytków w betonie.

 

 

 

 

 

 

Chcesz wiedzieć jak wykonać hydroizolacje krok po kroku?

Zajrzyj do naszego poradnika, w którym szczegółowo tłumaczymy jak wykonać hydroizolacje oraz tłumaczymy jakie produkty wybrać do konkretnego przypadku.

Część 1  <- kliknij i sprawdź

Część 2 <- kliknij i sprawdź

Dysponujemy gronem fachowców, którzy z przyjemnością Ci doradzą. W razie dodatkowych pytań zadzwoń do nas na numer 533 343 595.