fbpx

Iniekcja metodą ciśnieniową– przepona pozioma

Iniekcja metodą ciśnieniową– przepona pozioma

Iniekcja to sposób radzenia sobie z zawilgoconymi ścianami i posadzkami. Problemy te najczęściej powstają wskutek braku hydroizolacji, lub jej wad i uszkodzeń.  Metoda ciśnieniowa to dobry i szybki sposób na odtworzenie przepony poziomej.

Proces wykonywania iniekcji ciśnieniowej  polega na wywierceniu układu otworów i  zamontowaniu w nich tzw. pakerów. Wtłacza się przez nie pod ciśnieniem substancje uszczelniające. Dobór materiałów zależy od rodzaju i zakresu działań. Wykorzystuje się m.in.  żywice epoksydowe i poliuretanowe, żele akrylowe, zaczyny cementowe i krzemiany.

Iniekcja – technologia krok po kroku:

1. Przygotowanie powierzchni poprzez usunięcie uszkodzonych tynków i innych luźnych elementów.

2. Wyrównanie i uszczelnienie podłoża w pasie iniekcyjnym.

3. Nanoszenie siatki wierceń na pas iniekcyjny.

4. Odpylanie wywierconych otworów i sprawdzenie drożności.

5. W otworach umieszczamy pakery iniekcyjne.

6. Ciśnieniowa aplikacja iniektu. Proces ten usprawni zastosowanie pompy membranowej Izopress 400, którą możesz wypożyczyć w sklepie SANIER.

Oferujemy możliwość wypożyczenia pompy membranowej IZOPRESS 400. To profesjonalna pompa wysokociśnieniową do wykonywania iniekcji żywicami poliuretanowymi i epoksydowymi. Można ją wykorzystywać również  do sklejania rys, tamponażu przecieków oraz uszczelniania konstrukcji.

 

Wypożyczenie pompy membranowej to ekonomiczne rozwiązanie dla profesjonalisty i początkującego.

 

Jeśli chcesz wypożyczyć pompę membranową IZOPRESS 400 skontaktuj się z nami telefonicznie (+48) 12 307 24 98 lub napisz na sklep@sanier.pl Pompa membranowa dostępna do wypożyczenia w sklepie stacjonarnym w Krakowie, istnieje również możliwość przetransportowania jej wraz z materiałami do siedziby Seniora w Sosnowcu. 

7. Po zakończeniu iniekcji otwory uzupełniamy zaprawą iniekcyjną.

Iniekcja metodą grawitacyjną
Czego potrzebujesz?
SANIER rekomenduje następujące materiały:

Jeśli chcesz zakupić produkt, którego aktualnie nie ma w naszym sklepie internetowym, zadzwoń pod numer (+48) 12 307 24 98, aby zmówić dany produkt.  Możesz również odwiedzić nasze sklepy  stacjonarne  w Krakowie ul. Adama Vetulaniego 5 lub w Sosnowcu ul. Stawowa 4.

Bostik Sperrmörtel

Bostik Sperrmörtel  jest uniwersalną zaprawą naprawczą przeznaczoną do renowacji cokołów, betonów oraz jako tynk w wilgotnych pomieszczeniach.

 

BOSTIK K11 Schlämme Grau

BOSTIK K11 Schlämme Grau jest jednoskładnikową zaprawą mineralną. Tworzy wodoszczelną powłokę zabezpieczającą przed wilgocią, wodami gruntowymi itp.

 

BOSTIK Kiesey Horizontalstopp

Kiesey Horizontalstopp – Bostik  jest koncentratem krzemianów na bazie specjalnych silikatów i dodatków hydrofobizujących.

 

 

KOESTER Injektionsleim 1K

KOESTER Iniektionsleim 1K jest wysokiej jakości zaprawą iniekcyjną o wysokiej wytrzymałości końcowej.

 

 

 

Chcesz wiedzieć więcej?

Szczegółowe informacje na temat procesu hydroizolacji znajdziesz  w naszym poradniku:

Część 1  <- kliknij i sprawdź

Część 2 <- kliknij i sprawdź

Dysponujemy gronem fachowców, którzy z przyjemnością Ci doradzą. W razie dodatkowych pytań zadzwoń do nas na numer 533 343 595.

  • Autor: Anna Kaczmarczyk-Fiuk
  • Redakcja merytoryczna i techniczna: Szymon Ziąbek
  • Ilustracje: Dariusz Karlik