fbpx
SANIER™ - Dostarczamy materiały, z których budujecie rzeczywistość.
Jak zabezpieczyć łazienkę przed wilgocią?
Jak zabezpieczyć łazienkę przed wilgocią?
25 maja, 2022
hydroizolacja balkonu lub tarasu
Hydroizolacja balkonu lub tarasu pod płytki na dystansach
24 czerwca, 2022

Hydroizolacja fundamentów

Hydroizolacja nowych fundamentów

Hydroizolacja fundamentów
Hydroizolacja fundamentów

 

Co wybrać do hydroizolacji podziemnych części budynku?

Prawidłowo wykonana hydroizolacja podziemnych części budynku gwarantuje trwałość jego konstrukcji i bezpieczeństwo na lata. Istotne jest nie tylko solidne wykonawstwo, ale również dobór odpowiednich materiałów, dostosowanych do gruntów na jakich budujecie.

Jednym z najczęstszych błędów inwestorów jest wybór najtańszych materiałów, które często nie spełniają swojej funkcji.

 

Fundamenty, choć ich nie widać, pełnią niezwykle istotną funkcję. Brak odpowiedniego zabezpieczenia przed wodą,  będzie działać niszczycielsko nie tylko na całą konstrukcję budynku, ale również odbije się negatywnie na naszych finansach. Koszt naprawy lub odtworzenia hydroizolacji jest nieporównywalnie większych niż koszty na etapie pierwotnej inwestycji w izolację przeciwwodną. Dlatego, że w początkowych etapach budowy mamy ułatwiony dostęp do fundamentów.

 

 

Hydroizolacja  fundamentów w nowym obiekcie

 

Trwałe zabezpieczenie fundamentów przed wodą nie musi być, ani drogie, ani trudne. Najważniejsza przy doborze materiałów jest świadomość tego co jest nam niezbędne. Warto zrobić solidny research, jednak ze szczególnym uwzględnieniem rzetelnych źródeł. Jeśli nie macie czasu szukać informacji w publikacjach naukowych i specjalistycznych magazynach, polecamy nasze poradniki, które zamykają ten ogrom wiedzy w pigułce. W najbliższym czasie ruszamy również z podcastami dla zabieganych, w których ujmujemy tylko to co najważniejsze.

 

Jeśli jednak wolisz, aby doradził Ci, ktoś z większym doświadczeniem, zapraszamy na organizowane przez nas szkolenia w Krakowie i Sosnowcu. Istnieje również możliwość przeprowadzenia szkolenia na budowie.  Mogą państwo dodatkowo umówić się na konsultacje z naszym technologiem, który nie tylko pomoże dobrać odpowiednie materiały,  ale również szczegółowo wytłumaczy i rozpisze w jaki sposób postępować przy wykonywaniu hydroizolacji.

 

Zachęcamy także do napisania do nas na naszych kanałach społecznościowych, gdzie postaramy się jak najszybciej odpowiedzieć na nurtujące Państwa pytania.

 

Warto pamiętać, że  nie tylko woda jest zagrożeniem dla przegród budowlanych. Występują w niej rozpuszczone związki organiczne, pochodzące z procesów gnilnych oraz sole mineralne, które działają destrukcyjnie na strukturę ścian, zwiększając ich objętość.  Również proces cyklicznego zamarzania i rozmarzania rozsadza materiały budowlane takie jak cegły, pustki, tynki i powłoki malarskie.

 

Zagrożenia takie jak krystalizacja soli i cykliczne zamarzanie i rozmarzanie, w przyszłości powodujace nie tylko uszkodzenie poszczególnych warstw murów, ale także niebezpieczne dla zdrowia wykwity, pleśń, nieestetyczne odpadające tynki i fragmenty farb. Jeśli chcemy uniknąć tych problemów, musimy zainwestować w dobrej jakości materiały hydroizolacyjną oraz zadbać o odpowiednią technologię zabezpieczenia fundamentów naszego domu.

 

Projekt każdego nowego budynku, powinien zawieraj analizę gruntu oraz technologię wykonania hydroizolacji podziemnej części budynku.

 

 

 

Pierwszym naszym krokiem jest wybór rodzaju materiału hydroizolacyjnego

 

Obecnie dostępne na rynku materiały hydroizolacyjne są w stanie zabezpieczyć w 100% podziemne części budynku przed wpływem wody.  Dzięki zastosowaniu innowacyjnych technologii łączą one w sobie unikatowe właściwości pozwalające na pracę w szerokim spektrum warunków. Dodatkowo zapewniają łatwą i szybką aplikację.

 

bitumiczne (roztwory, emulsje, masy i lepiki asfaltowe, polimerowo-bitumiczne masy uszczelniające – masy KMB, papy),

mineralne (bentonity, mikrozaprawy),

hybrydowe (innowacyjne masy uszczelniające nowej generacji łączące zalety hydroizolacji bitumicznych i mineralnych),

z tworzyw sztucznych (folie, membrany, polimerowe dyspersyjne masy uszczelniające – tzw. folie w płynie, powłoki żywiczne).

 

 

Czego użyć do hydroizolacji fundamentów?

Zestawienie materiałów do hydroizolacji fundamentów

 

Chcesz wiedzieć więcej?

Kliknij i przeczytaj nasz poradnik