fbpx

Czym jest iniekcja metodą grawitacyjną? Jak ją wykonać?

Iniekcja metodą grawitacyjną – przepona pozioma

Iniekcja to sposób radzenia sobie z zawilgoconymi ścianami i posadzkami. Problemy te najczęściej powstają wskutek braku hydroizolacji, lub jej wad i uszkodzeń.  To jedna z metod osuszania budynku polegająca na wprowadzeniu iniektu w otwory pod kątem 30-45° w dół. Dzięki działaniu grawitacji i podciągania kapilarnego, płyn dostaje się w głąb muru. Iniekcja metodą grawitacyjną pozwala również na  odtwarzanie izolacji poziomych oraz izolacji pionowych.

Iniekcja – technologia krok po kroku:

1. Przygotowanie powierzchni poprzez skucie sypiących się fug, uzupełnienie ich zaprawą naprawczą i wyrównanie podłoża w pasie iniekcyjnym.

2. Nanoszenie siatki wierceń na pas iniekcyjny. Wykonujemy odwierty w określonym rozstawie. Głębokość wiercenia musi być mniejsza o 5 cm od grubości muru. Do wiercenia używać wiertarek i wiertnic pracujących możliwie bezwibracyjnie.

Uwaga! Jeżeli istnieje możliwość iniekcji z dwóch stron należy ją wykonać z dwóch stron – otwory wiercimy na 3/4 grubości muru, otwory muszą być przesunięte względem siebie o 1/2 rozstawu osiowego – nie mogą się przecinać.

3. Odpylanie wywierconych otworów i sprawdzenie drożności.

4. Aplikacja iniektu przez dedykowane dozowniki.

5. Uzupełnienie pustych odwiertów zaprawą iniekcyjną.

6.  Zamknięcie pasa iniekcyjnego szlamem hydroizolacyjnym - uszczelniamy pas iniekcyjny w obrębie wykonanych otworów iniekcyjnych.

Uwaga! nakładamy 2 warstwy szlamu.

Iniekcja metodą grawitacyjną
Czego potrzebujesz?
SANIER rekomenduje następujące materiały:

Jeśli chcesz zakupić produkt, którego aktualnie nie ma w naszym sklepie internetowym, zadzwoń pod numer (+48) 12 307 24 98, aby zmówić dany produkt.  Możesz również odwiedzić nasze sklepy  stacjonarne  w Krakowie ul. Adama Vetulaniego 5 lub w Sosnowcu ul. Stawowa 4.

Bostik Sperrmörtel

Bostik Sperrmörtel  jest uniwersalną zaprawą naprawczą przeznaczoną do renowacji cokołów, betonów oraz jako tynk w wilgotnych pomieszczeniach.

 

BOSTIK K11 Schlämme Grau

BOSTIK K11 Schlämme Grau jest jednoskładnikową zaprawą mineralną. Tworzy wodoszczelną powłokę zabezpieczającą przed wilgocią, wodami gruntowymi itp.

 

BOSTIK Kiesey Horizontalstopp

Kiesey Horizontalstopp – Bostik  jest koncentratem krzemianów na bazie specjalnych silikatów i dodatków hydrofobizujących.

 

 

KOESTER Injektionsleim 1K

KOESTER Iniektionsleim 1K jest wysokiej jakości zaprawą iniekcyjną o wysokiej wytrzymałości końcowej.

 

 

 

Chcesz wiedzieć więcej?

Szczegółowe informacje na temat procesu hydroizolacji znajdziesz  w naszym poradniku:

Część 1  <- kliknij i sprawdź

Część 2 <- kliknij i sprawdź

Dysponujemy gronem fachowców, którzy z przyjemnością Ci doradzą. W razie dodatkowych pytań zadzwoń do nas na numer 533 343 595.

  • Autor: Anna Kaczmarczyk-Fiuk
  • Redakcja merytoryczna i techniczna: Szymon Ziąbek
  • Ilustracje: Dariusz Karlik