SANIER™ - Dostarczamy materiały, z których budujecie rzeczywistość.
sanier święta
SANIER zamknięty 15.04 (Wielki Piątek)
12 kwietnia, 2022
życzenia wielkanocne
Z okazji zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy
14 kwietnia, 2022

Relacja ze szkolenia KABE

Data publikacji:
12 kwietnia, 2022

Szkolenie KABE

Dnia 05 kwietnia zespół Sanier miał okazję zapoznać się z nowymi produktami marki KABE. Szkolenie odbyło się w siedzibie marki w Katowicach.

Takie spotkania to dobra okazja do poruszenia trapiących nas zagadnień. Specjaliści z firmy Farby KABE przybliżyli nam historię marki, szczegółowo opowiedzieli o nowych produktach, zaprezentowali je w akcji i pozwolili  przetestować ich trwałość. Dodatkowo mieliśmy możliwość spróbowania swoich sił przy aplikacji tynków,  wykonywaniu odlewów sztukatorskich i wykonaniu efektu deski, cegły i betonu.

Farby KABE

Marka KABE od początku swojej historii prowadzi dialog ze sztuką. Założyciel marki Karl Bubenhofer specjalizował się w renowacji obiektów sakralnych a profil  firmy do dziś łączy się z wysokiej klasy produktami dekoracyjno-ochronnymi, które znajdą swoje zastosowanie w rękach profesjonalistów jak i poszukujących wysokiej jakości, klientów indywidualnych.

Szeroka gama produktów KABE znalazła zastosowanie w obiektach użyteczności publicznej, prywatnych, przemysłowych oraz w budowlach zabytkowych m. in. Muzeum Pałacowe w Wilanowie, Pałac Ogińskich w Siedlcach, kamienice w Krakowie i Kazimierzu Dolnym, Bazylikę  na Jasnej Górze w Częstochowie, Pałac Branickich w Białystoku, Filharmonia w Szczecinie.

Farby

W ofercie znajdziemy szeroki wachlarz farb KABE przeznaczonych do malowania elewacji i wnętrza budynku. Marka oferuje również produkty przeznaczone do ekstremalnych wymagań takich jak m.in.  ściany na basenach,  w galeriach handlowych, szpitalach jak i nieścieralne farby dla najbardziej wymagających klientów.

KABE  opracowało wzornik kolorów FARBwerk, którego bezpośrednią inspiracją był wzornik  wydany w 1931 roku  przez jednego z najsłynniejszych architektów, artystów i teoretyków sztuki Le Corbusier’a.

Le Corbusier zdefiniował paletę 63 harmonijnych tonów kolorystycznych dla architektury. Kolory polichromii architektonicznej Le Corbusiera charakteryzowały  się wyjątkową głębią koloru, niezwykłą świetlistością i łatwością, z jaką można je łączyć, tworząc udane koncepcje kolorystyczne. KABE wyselekcjonowało 390 kolorów, zestawionych tak, aby wszystkie do siebie pasowały. Jednak marka  otwiera się na potrzeby różnorodnych klientów i opracowuje unikatowe odcienie kolorów dostępne na zamówienie.

Jakie powinny być farby wewnętrzne?

  • wysoka siła (stopień krycia)
  • łatwa aplikacja
  • przystępna cena
  • duża wydajność
  • odpowiednia przyczepność do podłoża
  • duża odporność na zabrudzenia, zmywanie i szorowanie
  • wysoka paroprzepuszczalność
  • dostępność w szerokiej gamie kolorów
  • dostępność w dużych stopniach połysu
  • ekologiczna, niskoemisyjna

Produkty KABE są dostępne w naszych sklepach stacjonarnych i na zamówienie pod numerm (+48) 12 307 24 98.

Sprawdziliśmy odporność PROFILATEKSU na szorowanie na mokro:

W akcji jedna z tańszych, łatwo dostępnych farb i PROFILATEX od KABE.

Odporność powłoki na szorowanie na mokro sprawdza się za pomocą maszyny, która wielokrotnie powtarza ruch wilgotną gąbką po powierzchni pokrytej farbą.

W tym wypadku wystarczyło kilkukrotnie przeszorować powierzchnię ręcznie, aby pojawił się wyraźny ubytek w przykładowej farbie z sieciowych marketów budowlanych. Różnica trwałości zaprezentowanych produktów jest zauważalna gołym okiem. Profilatex przeszedł w laboratorium próbę 15 tysięcy przetarć a zwykła farba zeszła po 16 pociągnięciach mokrą gąbką.

PROFILATEX to specjalistyczna farba  ceramiczna przeznaczona do malowania pomieszczeń o różnym stopniu zawilgocenia. Charakteryzuje się  najwyższą odpornością na zabrudzenia i trwałością. Jest ekstremalnie odporna na szorowanie na mokro.

Warto zwrócić uwagę na klasę farby. Normy różnią się w przypadku klasyfikacji europejskiej i polskiej. Uwaga! I Klasa według normy polskiej to tak naprawdę III klasa według normy Europejskiej. Według polskiej normy w klasie I   ubytek po 200 cyklach szorowania  w jednym miejscu jest 14 razy większy niż w I Klasie według Europejskiej normy.

Sprawdzaliśmy również jak Profilatex radzi sobie z zabrudzeniami. Jak widać nawet przejawy kreatywnej twórczości można bez problemu zmyć ze ścian pomalowanych PROFILATEXEM.

Tynki Renowacyjne

Kolejnym flagowym produktem z oferty KABE są tynki renowacyjne. W asortymencie znajdują się masy tynkarskie przeznaczone do wykonywania cienkowarstwowych wypraw tynkarskich na elewacjach w systemach ociepleń i we wnętrzach budynków.

Znajdziemy m.in. odporne na zabrudzenia tynki silikonowena, tynki krzemianowe i polikrzemianowe o wysokiej przepuszczalności pary wodnej i niskiej nasiąkliwości powierzchniowej oraz tynki akrylowe o walorach dekoracyjnych i odporności na opady atmosferyczne.

Wizualnie, największą uwagę przyciągają tynki mozaikowe wzbogacone drobinami miki w złotym, czarnym i perłowym odcieniu. Charakteryzuje je wielobarwność, widoczna faktura, wysoka połyskliwość w przypadku mas wzbogaconych drobinkami miki oraz duża odporność na uszkodzenia mechaniczne.

Efekty dekoracyjne

Za pomocą tynków renowacyjnych można wykonać różnorodne rodzaje zdobień, między innymi efekt betonu, deski lub cegły. Na szkoleniu z FARBY KABE mieliśmy okazję spróbować swoich sił w wykonywaniu efektu deski, który możemy uzyskać na dwa sposoby: stosując deskę klejoną i odciskaną.

Całkowity efekt będzie widoczny dopiero po pomalowaniu i lazurowaniu (pokrycie deski dodatkową warstwą farby podkreślającej słoje jak bejca). Z filmiku dowiecie się jak w prawidłowy sposób przykleić efekt deski na ścianę.

Jak wykonać efekt deski?

Zajrzyjcie do filmu, w którym ekspert firmy Farby KABRE szczegółowo tłumaczy cały proces.

Produkty do renowacji

Linia HISTORICA została opracowana do renowacji obiektów zabytkowych, spełnia wszystkie zalecenia i normy niezbędne do odtworzenia historycznego charakteru budowli.

Istotnym jest, aby skład produktów był jak najbardziej zbliżony do użytych pierwotnie materiałów. Do opracowania tak specjalistycznej linii produktów, niezbędne były badania historyczne, ponieważ zastosowanie nowoczesnych materiałów mogłoby skutkować zniszczeniem zabytkowej struktury.

W ofercie KABE znajdują się również produkty do renowacji spękań ścian zewnętrznych budynku, które spajają pęknięcia i zabezpieczają przed nowymi zniszczeniami.

Linia historica składa się z  produktów mineralnych. Wapno to materiał stosowany od tysięcy lat w budownictwie. Tynki wapienne dzięki mikroporowatej strukturze i wysokiej paroprzepuszczalności, tworzą zdrowy klimat wewnątrz budynku dlatego świetnie sprawdzą się nie tylko w przypadku budowli historycznych, ale również w nowym budownictwie mieszkalnym.

Wapno gaszone jako materiał budowlany przeżywa aktualnie renesans.  Nie wymaga żadnych syntetycznych dodatków przeciw porostom grzybów pleśniowych. Tynk na bazie wapna gaszonego posiada właściwości regulujące wilgotność i pochłania zapachy. Ze względu na wysoką zasadowość działa antyseptycznie i bakteriobujczo, nie tworzą się na nim pleśnie.

Tynk i szpachle do wnętrz na bazie wapna MINERALIT RESTAURO W i KOMBI FINISZ. KABE ma w swojej linii  historica również produkty uzupełniające tynki  wapienne jak  masę szpachlową HISTORICA WMS oraz farbę HISTORICA FWW.

W połowie XIX wieku wraz z przemysłową produkcją potasowego szkła wodnego, rozpoczął się okres dynamicznego rozwoju farb krzemianowych.

[vc_row][vc_column][vc_column_text] Izolacje wodochronne: Kluczowe Elementy Ochrony Przed Wodą Izolacje wodochronne są nieodłącznym elementem każdej konstrukcji budowlanej. Ich głównym celem jest ochrona budynków przed działaniem wody, zarówno tej, która nie wywiera ciśnienia hydrostatycznego, jak i wody o wysokim ciśnieniu. Typy Izolacji Wodochronnych Hydroizolację można podzielić na trzy główne kategorie, zależnie od funkcji ochronnych, które spełniają: Izolacje Przeciwwilgociowe Izolacje przeciwwilgociowe są przeznaczone do ochrony budowli lub ich części przed działaniem wody, która nie wywiera ciśnienia hydrostatycznego. Oto przykłady ich zastosowań: -Fundamenty nad poziomem wody gruntowej: chronią przed podciąganiem kapilarnym wody z gruntu oraz przed wodą opadową wsiąkającą w grunt. -Pomieszczenia mokre: zabezpieczają ściany i stropy pomieszczeń mokrych przed okresowym zwilżaniem powierzchni. -Balkony, loggie itp.: ochrona przed deszczem i wodą opadową. Proponowane produkty:  -fundament i piwnica od zewnątrz: np. Bostik BLOCK B786 (dawne K100) (grunt pod masy KMB, lub jako izolacja przeciwwilgociowa), PCI Pecimor F -piwnica od wewnątrz - szlamy mineralne np. BOSTIK BLOCK C514 TERRA 1K FLEX ( dawne K11 Schlamme Grau), BOSTIK X701 TERRA 2K FLEX  (dawne K11 Flex Schlämme) -pomieszczenia wilgotne: folia w płynie Mapegun WPS, Kerakoll Aquastop Nanoflex -balkony, loggie: BOSTIK BLOCK H778 Aqua Blocker Liquid, BOSTIK C750 FLEX, Mapei Mapelastic [/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width="1/4"][vc_hoverbox image="244612" primary_title="" hover_title="Bostik BLOCK B786 (dawne K100)" hover_btn_title="Kup" hover_btn_color="sky" hover_add_button="true" hover_btn_link="url:https%3A%2F%2Fwww.sanier.pl%2Fprodukt%2Fk-100-schwarz-bostik%2F|title:K%20100%20Schwarz%20%E2%80%93%20emulsja%20bitumiczna%20%7C%20Bostik"][/vc_hoverbox][/vc_column][vc_column width="1/4"][vc_hoverbox image="243295" primary_title="" hover_title="Pecimor F" hover_btn_title="Kup" hover_btn_color="sky" hover_add_button="true" hover_btn_link="url:https%3A%2F%2Fwww.sanier.pl%2Fprodukt%2Fpci-pecimor-f%2F|title:Pecimor%20F%20%E2%80%93%20Hydroizolacja%20jednosk%C5%82adnikowa"][/vc_hoverbox][/vc_column][vc_column width="1/4"][vc_hoverbox image="3693" primary_title="" hover_title="BOSTIK BLOCK C514 TERRA 1K FLEX ( dawne K11 Schlamme Grau)" hover_btn_title="Kup" hover_btn_color="sky" hover_add_button="true" hover_btn_link="url:https%3A%2F%2Fwww.sanier.pl%2Fprodukt%2Fk11-schlamme-grau%2F|title:K11%20Schl%C3%A4mme%20Grau"][/vc_hoverbox][/vc_column][vc_column width="1/4"][vc_hoverbox image="3694" primary_title="" hover_title="BOSTIK X701 TERRA 2K FLEX (dawne K11 Flex Schlämme)" hover_btn_title="Kup" hover_btn_color="sky" hover_add_button="true" hover_btn_link="url:https%3A%2F%2Fwww.sanier.pl%2Fprodukt%2Fk11-flex-schlamme-grau%2F|title:Flex%20Schl%C3%A4mme%20K11%20%20%7C%20Bostik"][/vc_hoverbox][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width="1/4"][vc_hoverbox image="3902" primary_title="" hover_title="Mapegum WPS" hover_btn_title="Kup" hover_btn_color="sky" hover_add_button="true" hover_btn_link="url:https%3A%2F%2Fwww.sanier.pl%2Fprodukt%2Fmapegum-wps%2F|title:Mapegum%20WPS"][/vc_hoverbox][/vc_column][vc_column width="1/4"][vc_hoverbox image="256036" primary_title="" hover_title="Aquastop Nanoflex | Kerakoll" hover_btn_title="Kup" hover_btn_color="sky" hover_add_button="true" hover_btn_link="url:https%3A%2F%2Fwww.sanier.pl%2Fprodukt%2Faquastop_nanoflex%2F|title:Aquastop%20Nanoflex%20%7C%20Kerakoll"][/vc_hoverbox][/vc_column][vc_column width="1/4"][vc_hoverbox image="259445" primary_title="" hover_title="BOSTIK BLOCK H778 Aqua Blocker Liquid" hover_btn_title="Kup" hover_btn_color="sky" hover_add_button="true" hover_btn_link="url:https%3A%2F%2Fwww.sanier.pl%2Fprodukt%2Faqua-blocker-liquid%2F|title:Aqua%20Blocker%20Liquid"][/vc_hoverbox][/vc_column][vc_column width="1/4"][vc_hoverbox image="258995" primary_title="" hover_title="Mapelastic" hover_btn_title="Kup" hover_btn_color="sky" hover_add_button="true" hover_btn_link="url:https%3A%2F%2Fwww.sanier.pl%2Fprodukt%2Fmapelastic%2F|title:Mapelastic"][/vc_hoverbox][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text] Izolacje Przeciwwodne Izolacje przeciwwodne służą do ochrony obiektów budowlanych przed działaniem wody o wysokim ciśnieniu hydrostatycznym, na przykład w przypadku piwnic, zbiorników podziemnych, kanałów podziemnych, basenów, zbiorników osadników i podobnych obiektów wypełnionych wodą itp. Celem jest zapobieżenie przenikaniu wody naporowej.  W przypadku hydroizolacji fundamentów należy wziąć pod uwagę  zmienny w ciągu roku poziom wód gruntowych. Jeśli nie mamy pewności na jaki rodzaj hydroizolacji się zdecydować, warto postawić na izolację przeciwwodną (typu ciężkiego), która jest dużo skuteczniejszą ochroną niż izolacja przeciwwilgociowa. Proponowane produkty:  -fundament i piwnica od zewnątrz: np. BOSTIK BLOCK B525 TERRA 2K (dawne Dickbeschichtung 2K+), PCI Pecimor 2K, Koester Bikuthan 2K, Koester Deuxan 2K, BOSTIK BLOCK X911 TERRA TURBO LIGHT (dawne Turbotec 2K), PCI Barassil Turbo, Koester NB4000 -piwnica od wewnątrz - szlamy mineralne np. BOSTIK BLOCK C514 TERRA 1K FLEX (dawne K11 Schlamme Grau), BOSTIK X701 TERRA 2K FLEX  (dawne K11 flex Schlamme), PCI Barassil, PCI Barassil Flex, Koester NB1, Koester NB Elastik, BOSTIK C750 FLEX, Hydrostop 209,  -pomieszczenia wilgotne: folia w płynie Mapei Mapegun WPS, Kerakoll Aquastop Nanoflex,  -balkony, loggie: BOSTIK BLOCK H778 Aqua Blocker Liquid, BOSTIK C750 FLEX, Mapei Mapelastic, Bauder Membrana PVC Thermofol, Bauder Membrana FPO Thermoplan, Resitrix SKW, Resitrix MB -dachy płaskie: Bauder Membrana PVC Thermofol, Bauder Membrana FPO Thermoplan, Resitrix SKW, Resitrix MB [/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width="1/4"][vc_hoverbox image="3682" primary_title="" hover_title="BOSTIK BLOCK B525 TERRA 2K (dawne Dickbeschichtung 2K+)" hover_btn_title="Kup" hover_btn_color="sky" hover_add_button="true" hover_btn_link="url:https%3A%2F%2Fwww.sanier.pl%2Fprodukt%2Fbostik-dickbeschichtung-2k%2F|title:Hydroizolacja%20Dickbeschichtung%202K%2B%20%7C%20Bostik"][/vc_hoverbox][/vc_column][vc_column width="1/4"][vc_hoverbox image="257899" primary_title="" hover_title="PCI Pecimor 2K" hover_btn_title="Kup" hover_btn_color="sky" hover_add_button="true" hover_btn_link="url:https%3A%2F%2Fwww.sanier.pl%2Fprodukt%2Fpci-pecimor-2k%2F|title:Pecimor%202k"][/vc_hoverbox][/vc_column][vc_column width="1/4"][vc_hoverbox image="258422" primary_title="" hover_title="Koester Bikuthan 2K" hover_btn_title="Kup" hover_btn_color="sky" hover_add_button="true" hover_btn_link="url:https%3A%2F%2Fwww.sanier.pl%2Fprodukt%2Fbikuthan-2k-koester%2F|title:Bikuthan%202k"][/vc_hoverbox][/vc_column][vc_column width="1/4"][vc_hoverbox image="3687" primary_title="" hover_title="Koester Deuxan 2K" hover_btn_title="Kup" hover_btn_color="sky" hover_add_button="true" hover_btn_link="url:https%3A%2F%2Fwww.sanier.pl%2Fprodukt%2Fdeuxan-2k-koester%2F|title:Deuxan%202k"][/vc_hoverbox][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width="1/4"][vc_hoverbox image="257907" primary_title="" hover_title="BOSTIK BLOCK X911 TERRA TURBO LIGHT (dawne Turbotec 2K)" hover_btn_title="Kup" hover_btn_color="sky" hover_add_button="true" hover_btn_link="url:https%3A%2F%2Fwww.sanier.pl%2Fprodukt%2Fbostik-turbotec-2k%2F|title:Hydroizolacja%20fundamentu%20%7C%20Turbotec%202K%2B%20%7C%20Bostik"][/vc_hoverbox][/vc_column][vc_column width="1/4"][vc_hoverbox image="244388" primary_title="" hover_title="Koester NB1" hover_btn_title="Kup" hover_btn_color="sky" hover_add_button="true" hover_btn_link="url:https%3A%2F%2Fwww.sanier.pl%2Fprodukt%2Fnb-1-koester%2F|title:KOESTER%20NB%201"][/vc_hoverbox][/vc_column][vc_column width="1/4"][vc_hoverbox image="3693" primary_title="" hover_title="BOSTIK BLOCK C514 TERRA 1K FLEX ( dawne K11 Schlamme Grau)" hover_btn_title="Kup" hover_btn_color="sky" hover_add_button="true" hover_btn_link="url:https%3A%2F%2Fwww.sanier.pl%2Fprodukt%2Fk11-schlamme-grau%2F|title:K11%20Schl%C3%A4mme%20Grau"][/vc_hoverbox][/vc_column][vc_column width="1/4"][vc_hoverbox image="3694" primary_title="" hover_title="BOSTIK X701 TERRA 2K FLEX (dawne K11 Flex Schlämme)" hover_btn_title="Kup" hover_btn_color="sky" hover_add_button="true" hover_btn_link="url:https%3A%2F%2Fwww.sanier.pl%2Fprodukt%2Fk11-flex-schlamme-grau%2F|title:Flex%20Schl%C3%A4mme%20K11%20%20%7C%20Bostik"][/vc_hoverbox][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width="1/4"][vc_hoverbox image="3699" primary_title="" hover_title="Koester NB Elastik" hover_btn_title="Kup" hover_btn_color="sky" hover_add_button="true" hover_btn_link="url:https%3A%2F%2Fwww.sanier.pl%2Fprodukt%2Fnb-elastik-szary%2F|title:NB%20Elastik%20szary"][/vc_hoverbox][/vc_column][vc_column width="1/4"][vc_hoverbox image="245110" primary_title="" hover_title="Hydrostop 209" hover_btn_title="Kup" hover_btn_color="sky" hover_add_button="true" hover_btn_link="url:https%3A%2F%2Fwww.sanier.pl%2Fprodukt%2Fhydrostop-209%2F|title:Hydrostop%20209"][/vc_hoverbox][/vc_column][vc_column width="1/4"][vc_hoverbox image="258353" primary_title="" hover_title="Membrana PVC THERMOFOL M 15 | Bauder" hover_btn_title="Kup" hover_btn_color="sky" hover_add_button="true" hover_btn_link="url:https%3A%2F%2Fwww.sanier.pl%2Fprodukt%2Fmembrana-pvc-thermofol-m-15-bauder%2F|title:Membrana%20PVC%20THERMOFOL%20U%2015%20%7C%20Bauder"][/vc_hoverbox][/vc_column][vc_column width="1/4"][vc_hoverbox image="3712" primary_title="" hover_title="Resitrix SKW" hover_btn_title="Kup" hover_btn_color="sky" hover_add_button="true" hover_btn_link="url:https%3A%2F%2Fwww.sanier.pl%2Fprodukt%2Fresitrix-skw%2F|title:SK%20W%20Full%20Bond"][/vc_hoverbox][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width="1/4"][vc_hoverbox image="3902" primary_title="" hover_title="Mapegum WPS" hover_btn_title="Kup" hover_btn_color="sky" hover_add_button="true" hover_btn_link="url:https%3A%2F%2Fwww.sanier.pl%2Fprodukt%2Fmapegum-wps%2F|title:Mapegum%20WPS"][/vc_hoverbox][/vc_column][vc_column width="1/4"][vc_hoverbox image="256036" primary_title="" hover_title="Aquastop Nanoflex | Kerakoll" hover_btn_title="Kup" hover_btn_color="sky" hover_add_button="true" hover_btn_link="url:https%3A%2F%2Fwww.sanier.pl%2Fprodukt%2Faquastop_nanoflex%2F|title:Aquastop%20Nanoflex%20%7C%20Kerakoll"][/vc_hoverbox][/vc_column][vc_column width="1/4"][vc_hoverbox image="259445" primary_title="" hover_title="BOSTIK BLOCK H778 Aqua Blocker Liquid" hover_btn_title="Kup" hover_btn_color="sky" hover_add_button="true" hover_btn_link="url:https%3A%2F%2Fwww.sanier.pl%2Fprodukt%2Faqua-blocker-liquid%2F|title:Aqua%20Blocker%20Liquid"][/vc_hoverbox][/vc_column][vc_column width="1/4"][vc_hoverbox image="258995" primary_title="" hover_title="Mapelastic" hover_btn_title="Kup" hover_btn_color="sky" hover_add_button="true" hover_btn_link="url:https%3A%2F%2Fwww.sanier.pl%2Fprodukt%2Fmapelastic%2F|title:Mapelastic"][/vc_hoverbox][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]  Izolacje Parochronne Izolacje parochronne zabezpieczają dachy, tarasy, stropy, ściany i inne przegrody budowlane przed przenikaniem pary wodnej z pomieszczeń o podwyższonej wilgotności powietrza, takich jak pralnie, łazienki, suszarnie, pływalnie kryte itp. Wymagania Ogólne stawiane izolacji wodochronnej Aby izolacje spełniały swoją funkcję, muszą spełniać kilka ogólnych wymagań: -Ciągłość i nieprzerwalność: Izolacje powinny stanowić ciągły i nieprzerwany układ, który oddziela budowlę od wody lub pary wodnej. -Dobre przyleganie: Izolacje powinny ściśle przylegać do izolowanego podkładu, ich powierzchnia powinna być gładka bez wgłębień lub wybrzuszeń. -Brak łączenia różnych rodzajów izolacji: Nie wolno łączyć izolacji poziomych i pionowych, jeśli są wykonane z różnych materiałów lub różnej klasy odporności. -Uszczelnianie miejsc przechodzenia przez warstwy: Miejsca przechodzenia przez warstwy przewodów instalacyjnych i elementów konstrukcji powinny być uszczelnione, aby zapobiec przenikaniu wody. -Warunki realizacji: Izolacje powinny być wykonywane w odpowiednich warunkach, uwzględniając temperaturę, aby zapewnić prawidłową ich realizację i trwałość. Należy postępować zgodnie z kartą techniczną produktu.  -Ochrona przed uszkodzeniami: Podczas prac izolacyjnych należy chronić warstwy izolacji przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz przed możliwością zawilgocenia i zalania wodą. Podsumowanie Izolacje przeciwwodne są kluczowym elementem ochrony budynków przed działaniem wody. Dobór odpowiedniego rodzaju izolacji oraz prawidłowa realizacja prac izolacyjnych mają ogromne znaczenie dla trwałości i bezpieczeństwa konstrukcji. Wybór systemu zależy od miejsca w jakim wykonujemy hydroizolację (fundamenty, łazienka, dach, piwnica, garaż, balkon, taras, basen etc.) oraz stopnia  narażenia na działanie wody i wilgoci w danym miejscu. Kluczowe jest przestrzeganie ogólnych wymagań dotyczących izolacji wodochronnych, aby uniknąć problemów z wilgocią i wodą w budynkach. [/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]